Chcesz rzucić palenie? Pomogą ci we wrocławskim szpitalu!

środa, 18.11.2015 11:25 2398 0

W Dolnośląskim Centrum Onkologii we Wrocławiu 3 listopada uruchomiono Punkt Ogólnopolskiej Sieci Pomocy Palącym. Do 24 grudnia bieżącego roku każda osoba paląca będzie mogła otrzymać fachową pomoc w rzuceniu palenia. 

Punkt Pomocy Palącym został uruchomiony z myślą o osobach mających problem z uzależnieniem od tytoniu oraz chcących zerwać z nałogiem. W ramach porad eksperci udzielą ważnych informacji o korzyściach wynikających z rzucenia palenia, wyjaśnią mechanizmy uzależnienia, wzmocnią motywację do zaprzestania palenia oraz wesprą w chwilach kryzysu. Ponadto fachowcy z Dolnośląskiego Centrum Onkologii pomogą palaczom w opracowaniu indywidualnego planu rzucania palenia, mówiąc palaczom o dostępnych metodach i środkach wspomagających proces odstawiania papierosów.

- Uzależnienie od tytoniu to poważna choroba, z którą niełatwo sobie poradzić w pojedynkę. Dlatego zapraszamy wszystkich tych, którzy chcieliby rzucić palenie do naszego Punktu Pomocy Palącym. Nasi eksperci udzielą profesjonalnych porad i skutecznie pomogą zerwać z nałogiem. A to niezwykle ważne, gdyż jak wskazują badania, palenie jest główną przyczyną 90% nowotworów złośliwych płuc, a także wielu innych schorzeń, m.in. układu krążenia, układu oddechowego. Warto wspomnieć, że zrezygnowanie z tytoniu to jedna z zasad europejskiego kodeksu walki z rakiem, który podpowiada, co możemy robić, aby zminimalizować ryzyko zachorowania na nowotwory – mówi Małgorzata Stanisławska z Dolnośląskiego Centrum Onkologii we Wrocławiu.

Adres Punktu Ogólnopolskiej Sieci Pomocy Palącym:

Dolnośląskie Centrum Onkologii we Wrocławiu

Pl. Hirszfelda 12, Wrocław

Budynek przychodni (budynek H), gabinet nr 206 (II piętro)

Rejestracja telefoniczna: wtorek – piątek w godz. 14.35 – 18.05

tel. 669 220 633

Dodaj komentarz

Komentarze (0)