CBŚ zlikwidowało 300 tys. sztuk papierosów!

poniedziałek, 15.12.2014 11:35 1614 0

Blisko 300 tys. sztuk papierosów oraz krajankę tytoniową, zabezpieczyli w wyniku wspólnej akcji funkcjonariusze Centralnego Biura Śledczego Policji oraz Izby Celnej.

W sprawie tej zatrzymano do wyjaśnienia 41 – letniego mieszkańca Oleśnicy. Podczas przeprowadzonej akcji, w dwóch wynajętych garażach, funkcjonariusze znaleźli i zabezpieczyli blisko 300 tys. sztuk papierosów różnych marek, popakowanych w kartony przygotowane do dalszego transportu oraz 26 kilogramów krajanki tytoniowej, popakowanej w półkilogramowe worki foliowe. Wartość zabezpieczonych wyrobów tytoniowych oraz strat na szkodę Skarbu Państwa, z tytułu nieodprowadzonego podatku akcyzowego, szacuje się na kwotę blisko 272 tys. złotych.

Nielegalny tytoń i papierosy zabezpieczyli funkcjonariusze Izby Celnej, którzy będą prowadzić teraz dalsze postępowanie w tej sprawie. Przypomnijmy, że za czyn, o który mężczyzna jest podejrzewany, w świetle kodeksu karno – skarbowego, grozić może wysoka grzywna lub kara pozbawienia wolności do lat 3.

Dodaj komentarz

Komentarze (0)