Było sobie życie. Interaktywna wystawa we Wrocławiu

środa, 31.8.2016 16:40 2257 0

Czy energia wytwarzana przez mózg wystarczyłaby do rozświetlenia żarówki? Ile razy w ciągu życia bije serce? Po co nam wątroba, jelito czy nerki? Do niedzieli Magnolia Park zaprasza w niezwykłą podróż w głąb ludzkiego ciała. Na uczestników czekają interaktywne eksponaty, mikroskopy, gry i zabawy. Wstęp wolny.

 Wystawa „Było sobie życie”, na którą od 30 sierpnia do 4 września zaprasza Magnolia Park, to możliwość odbycia niezwykłej podróży w głąb ludzkiego ciała. Na rodziny czekają barwne eksponaty (mózgu, serca, tułowia i naturalnej wielkości szkieletu), które w obrazowy i przyjazny sposób przybliżają anatomię człowieka. W części laboratoryjnej przygotowano stanowiska wyposażone w mikroskopy. Tam najmłodsi mogą przyjrzeć się kilkudziesięciu preparatom tkanek. Podczas warsztatów odbywa się kurs udzielenia pierwszej pomocy - wykwalifikowany instruktor podpowiada, jak skutecznie wezwać pierwszą pomoc, a także jak w tej sytuacji zadbać o bezpieczeństwo własne i innych. Bezpłatnym zajęciom towarzyszą projekcje kultowego serialu „Było sobie życie”, odbywające się w specjalnie przygotowanym na tę okazję namiocie w kształcie ludzkiego mózgu. Dodatkowo najmłodsi mogą uczestniczyć w quizach wiedzy z nagrodami. -Wystawa „Było sobie życie” to idealny sposób na rozpoczęcie nowego roku szkolnego.Interaktywne modele w przyjazny sposób odkrywają tajemnice ludzkiego organizmu i są najlepszym dowodem, że nauka może być fascynująca, ma wiele wspólnego z dobrą zabawą i zbliża rodziny - mówi Tomasz Waszkiewicz, dyrektor Magnolia Park.

 To nie jedyne atrakcje przygotowane dla rodzin w Magnolia Park. Na co dzień najmłodsi mogą spędzić czas w Sali Zabaw Labibu (pierwsze piętro) oraz pobawić się na placu zabaw na świeżym powietrzu (przed obiektem). Największe centrum handlowe na Dolnym Śląsku to także sklepy z odzieżą dziecięcą, jak Smyk, Lily Kids, Coccodrillo, Moda Dziecięca i Reporter Young oraz sklep z obuwiem - Bartek. Ciekawym rozwiązaniem jest Fryzjerek - salon fryzjerski, stworzony z myślą o dzieciach, w którym tradycyjne fotele zastąpiły modele samochodów i zwierzęta. Zabawki można kupić w sklepach Toys Box, LEGO, Mądrej Główce czy Gralapagos. W największej galerii handlowej na Dolnym Śląsku działa około 250 sklepów, punktów usługowych, kawiarni i restauracji. Klienci mają do dyspozycji 3,5 tys. darmowych miejsc parkingowych.

 
Wystawa ,,Było sobie życie” jest prezentowana od 30.08 do 4.09 na parterze, w pobliżu salonu Empik w godzinach 10.00 – 20.00.

Dodaj komentarz

Komentarze (0)