komunikaty.doba.pl
wesele.doba.pl
PKS
PKP
MPK
LOTTO
FORUM

piątek, 15 lutego 2019

Jowity, Faustyna

Budynek dawnego szpitala dziecięcego im. Korczaka przy Kasprowicza sprzedany!

piątek, 1.1.2016 10:00 , komentarze: 2 , odsłony: 8876
kategorie artykułu:

Dawny klasztor sióstr urszulanek i do 2012 roku budynek Dolnośląskiego Centrum Pediatrycznego im. Korczaka przy Kasprowicza został sprzedany.

Obiekt kupiła spółka ARCHE Sp. z o.o. z siedzibą w Warszawie. Kwota zapłacona za zabytkowy klasztor wyniosła 12 928 000 zł. Nowy inwestor nabył budynek główny o powierzchni 3989 m2 oraz budynek "B" określonym historycznie jako "Josefshaus" i "Marianum" o powierzchni 2030 m2.

Co powstanie w budynku dawnego szpitala, zapytaliśmy pracownika spółki z Warszawy. - Jak dotąd odbywa się planowanie ogólne przez zarząd. Żadna konkretna decyzja nie została jeszcze podjęta. Nie ma nawet wyznaczonej pracowni projektowej, która się zajmie tym obiektem - słyszymy. 

Informacji zasięgnęliśmy również w wydziale mienia urzędu marszałkowskiego [to właśnie urząd wystawił stary klasztor na przetarg - przyp.red.] Tam Damian Kaczanowski, dyrektor wydziału, odpowiedział nam, że dopuszcza się dwie klasy przeznaczenia terenu.

- Dominujące, czyli zabudowa mieszkaniowa jednorodzinna, zabudowa mieszkaniowa wielorodzinna i uzupełniające – zabudowa zagrodowa, handel detaliczny, gastronomia i rozrywka, kultura, biura, obsługa turystyki, usługi drobne, opieka zdrowotna i społeczna, edukacja, nauka i szkolnictwo wyższe, bezpieczeństwo publiczne, produkcja, budownictwo, handel hurtowy, gospodarka magazynowa, logistyka, obsługa transportu i telekomunikacja, gospodarowanie odpadami, sport, wypoczynek i parki, zieleń i rolnictwo, cmentarze - informuje Kaczanowski.

Co powstanie w zabytkowym budynku, tego jeszcze nie wiadomo. Wiemy natomiast, że gmina Wrocław miała prawo pierwokupu obiektu ze względu na jego wpis do rejestru zabytków. Nie skorzystano jednak z tej możliwości.

Adriana Boruszewska Doba.pl

 

Wasze komentarze

Taki obiekt za tak małą kasę? A firma nie ma...
piątek, 01.01.2016 13:55 autor: U96

czwartek, 14.2.2019 09:09
2
poniedziałek, 11.2.2019 08:40
Muzeum Techniki
Muzeum Techniki
Wymarzone wesele
Wymarzone wesele
Praca na GoWork
Praca na GoWork