Bosch Siemens przejmie wrocławski Fagor

czwartek, 27.11.2014 14:24 8821 2

W czwartek Rafał Dutkiewicz ogłosił, że Bosch Siemens najprawdopodobniej przejmie wrocławski zakład Fagor przy Żmigrodzkiej. – To są dobre wiadomości, które dostaliśmy wczoraj późnym popołudniem i dziś rano – przekonywał prezydent.

Przyjmiemy z dobrodziejstwem inwentarza to, co zadecyduje syndyk – mówił Lech Bąk, przewodniczący związkowców z Fagora, podkreślając fakt, że od 22 września nie było żadnej oferty kupna zakładów przy Żmigrodzkiej, a wszyscy wirtualni inwestorzy zniknęli. Pierwotnie z rozmów wycofał się również Bosch Siemens.

- Reanimowaliśmy rozmowy z Bosch Siemens – przypomina Dutkiewicz. – Inwestor zgodził się, abyśmy poinformowali o tym media.

Nie wiadomo za ile Bosch Siemens kupi fabrykę przy Żmigrodzkiej i ile osób postanowi zatrudnić. – To jest tajemnica negocjacyjna - przyznaje Bąk. - Rozmowy z Bosch Siemens powinny zakończyć się jeszcze w tym miesiącu. CZYTAJ WIĘCEJ O PROBLEMACH ZAKŁADÓW FAGOR.

W czwartek Rafał Dutkiewicz poinformował również o dwóch nowych inwestorach we Wrocławiu - o firmie 3M, która w pierwszym etapie zatrudni 30 pracowników, a potem jeszcze dodatkowo 300 oraz o firmie Gestamp, produkującej metalowe części dla Volvo, która przy ulicy Mokronowskiej wybuduje fabrykę zatrudniającą 190 osób.

Adriana Boruszewska Doba.pl

Przeczytaj komentarze (2)

Komentarze (2)

Znajacy wyroby BOSCH oraz BOSCH czwartek, 27.11.2014 17:49
Co za uparty cymbal-dziennikarzyna bez znajomosci pisze uparcie Bosh Siemens???...
:) czwartek, 27.11.2014 19:52
Dokładnie kolego.Tylko skończony idiota tak może pisać.Wszyscy wiedzą że dziennikarze...