komunikaty.doba.pl
wesele.doba.pl
PKS
PKP
MPK
FORUM

poniedziałek, 28 września 2020

Waclawa, Tymona

Bolid Politechniki o krok od zwycięstwa w Czechach

poniedziałek, 19.8.2019 14:50 , komentarze: 0 , odsłony: 396
kategorie artykułu:

Studenci z PWR Racing Team zajęli drugie miejsce w klasyfikacji generalnej międzynarodowych zawodów z cyklu Formuła Student na czeskim torze Most. Nasi młodzi konstruktorzy stawali na podium w trzech konkurencjach.

Formuła Student to międzynarodowe zawody inżynierskie, w których rywalizują studenckie zespoły z całego świata. Uczestnicy zawodów muszą zaprojektować bolid, zbudować go i osiągnąć nim jak najlepsze wyniki na torze, a także przedstawić koncepcję biznesową swojego pojazdu.

W rywalizacji na torze Most udział wzięły 32 drużyny m.in. z Czech, Niemiec, Bułgarii i Polski. Zawody rozpoczęły się od obowiązkowej kontroli technicznej i konkurencji statycznych, w których nasi studenci zajęli trzecie miejsce w Engineering Design, czwarte miejsce w Business Plan Presentation i siódme w Cost and Manufacturing Report.

W piątek przyszedł czas na konkurencje dynamiczne. W Skid Pad, czyli jeździe na czas po torze w kształcie „ósemki”, zbudowany przez studentów PWr bolid RTX zajął piąte miejsce. Następnie drużyny rywalizowały w Acceleration, czyli teście przyspieszenia na dystansie 75 metrów. Bolid pokonał ten odcinek w 4,14 s, a wynik ten – uzyskany w ostatniej z czterech planowych prób – dał naszemu zespołowi czwarte miejsce.

Po południu odbył się Autocross, który polega na jak najszybszym pokonaniu jednego okrążenia toru w jak najkrótszym czasie. Nasi kierowcy wykazali się nie tylko szybkością, ale również doskonałą precyzją, co zaowocowało znakomitym trzecim miejscem – mówi Anna Mycek, liderka działu marketingu i zarządzania PWR Racing Team. 

Ostatnią konkurencją był Endurance polegający na przejechaniu w jak najkrótszym czasie określonej przez organizatorów liczby okrążeń (w tym wypadku było ich 15). Nasi studenci także i tym razem spisali się znakomicie zajmując drugie miejsce.

Ostatecznie w klasyfikacji generalnej PWR Racing Team uplasował się na drugim miejscu ustępując jedynie ekipie CTU CarTech Prague. Trzecie miejsce zajął zespół TU Brno Racing tracąc do naszych studentów niemal 30 punktów.  

PWR Racing Team jest pierwszą drużyną z Polski, która zaczęła startować w zawodach Formuły Student. W 2009 r. zadebiutowali na wyścigach w Wielkiej Brytanii, prezentując wirtualny model bolidu, a od 2010 r. regularnie budują pojazdy i startują nimi na torach w Europie i USA.

 

Wasze komentarze

czwartek, 24.9.2020 13:40
wtorek, 22.9.2020 10:14
Wymarzone wesele
Wymarzone wesele
Muzeum Techniki
Muzeum Techniki