komunikaty.doba.pl
wesele.doba.pl
PKS
PKP
MPK
FORUM

czwartek, 13 sierpnia 2020

Diany, Hipolita

BMW wpadło na teren festynu. 23-letni kierowca był pijany

czwartek, 11.7.2019 10:30 , komentarze: 0 , odsłony: 1387
kategorie artykułu:

W ostatni weekend na terenie Sobótki odbyła się kolejna edycja imprezy Dni Słowian i kultury dawnej. Niestety, została zakłócona przez nieodpowiedzialnego kierowcę, który będąc pod wpływem alkoholu, wjechał na teren imprezy i swoją brawurową jazdą zagrażał uczestnikom. Został zatrzymany przez policjantów, biorących udział w wydarzeniu, a następnie przekazany kolegom z komisariatu w Sobótce. Grozić mu będzie kara do 2 lat pozbawienia wolności.

Kilkaset osób bawiło się podczas Dni Słowian, organizowanych w podwrocławskiej Sobótce. Miłą i przyjemną atmosferę zepsuł jednak 23-letni mieszkaniec Poznania, który łamiąc obowiązujące przepisy drogowe, wjechał na teren imprezy swoim samochodem. W okolicach sceny, gdzie znajdowało się kilkuset uczestników zlotu, zaczął wykonywać niebezpieczne manewry swoim samochodem marki BMW. Kierujący autem zaczął wprowadzać samochód z poślizg, kręcić tzw. bączki, w tak niebezpieczny sposób, że uczestnicy imprezy musieli uciekać przed pojazdem, żeby uniknąć potrącenia. Na szczęście wśród uczestników imprezy byli policjanci po służbie. Bawili się z rodzinami na pikniku i pierwsi zareagowali w sytuacji zagrożenia. 

Na miejsce natychmiast przyjechali również policjanci z nieodległego komisariatu. Od razu wyczuli silną woń alkoholu, wydobywającą się z pojazdu. Mundurowi sprawdzili trzeźwość 23-letniego kierowcy. Wynik był jednoznaczny: mężczyzna był nietrzeźwy, miał prawie promil alkoholu w wydychanym powietrzu i został zatrzymany przez interweniujących funkcjonariuszy. Jednak w pojeździe nie był sam. Siedzący na fotelu pasażera 26-latek oświadczył policjantom, że jeśli jego kolega jest zatrzymany, to on może zaopiekować się samochodem. Okazało się, to niemożliwe, ponieważ mężczyzna, tak samo jak kierowca BMW, był pod wpływem alkoholu.

W takim wypadku BMW zostało przetransportowane na policyjny parking, jego 23-letni kierowca na najbliższy komisariat, a następnie do policyjnego aresztu. Mężczyzna odpowie nie tylko za kierowanie pojazdem mechanicznym pod wpływem alkoholu, za co grozi mu kara 2 lat pozbawienia wolności, ale również za liczne wykroczenia drogowe, które popełnił. O jego dalszym losie zadecyduje sąd.

/KMP Wrocław

 

Wasze komentarze

czwartek, 23.7.2020 12:19
środa, 22.7.2020 12:22
poniedziałek, 20.7.2020 13:08
poniedziałek, 20.7.2020 13:06
Wymarzone wesele
Wymarzone wesele
Muzeum Techniki
Muzeum Techniki