Blisko 500 osób skorzystało z dnia otwartego w Przyjaznym Zespole Szkolno-Przedszkolnym przy ul. Białostockiej 47

poniedziałek, 18.3.2024 09:46 194 0

Maślice to osiedle dynamicznie się rozwijające. W 2028 r. dojedziemy tam tramwajem, ale już wcześniej osiedle będzie miało kolejną placówkę oświatową. Na ulicy Białostockiej 47 od września zacznie działać Przyjazny Zespół Szkolno-Przedszkolny dla ok. 1000 dzieci. W sobotę chętni mogli zobaczyć budowaną placówkę.

Przyjazny Zespół Szkolno-Przedszkolny przy ul. Białostockiej będzie jedną z trzech placówek, które we wrześniu uruchomione zostaną we Wrocławiu. Pozostałe to Zespół Szkolno-Przedszkolny przy ul. Cynamonowej dla 1200 uczniów i przedszkolaków oraz przedszkole i żłobek dla 280 dzieci przy ul. Rajskiej.  

– Od lat zwiększamy liczbę miejsc w placówkach oświatowych.Szczególnie w najbardziej rozwijających się rejonach Wrocławia. Przykładowo od 2019 r. w naszym mieście powstało ponad 5,2 tys. nowych miejsc przedszkolnych. A będzie ich jeszcze więcej – mówi Jacek Sutryk, prezydent Wrocławia. – Jest to możliwe dzięki własnym inwestycjom, jak i wzorowej współpracy miasta z inwestorami prywatnymi, którzy za własne środki budują placówki w naszym mieście – dodaje.

W sobotę (16 marca) podczas dnia otwartego chętni po raz pierwszy zobaczyli od środka, na jakim etapie jest budowa nowej placówki na Maślicach. Dowiedzieć się też szczegółów na temat funkcjonowania placówki oraz procesu rekrutacji.

– Bardzo dobrze, że mogliśmy zobaczyć placówkę już na tym etapie. Dzięki temu już mamy pełne wyobrażenie, jak to będzie wyglądać. Dobrze, że taka szkoła powstaje – mówili rodzice, którzy przyszli w sobotę na dzień otwarty.

Inwestor podkreśla, że prace idą zgodnie z planem.

– Mamy stan surowy zamknięty z oknami i elewacją. To ok. 75 % zaawansowania inwestycji wewnątrz budynku – wymienia Damian Ostropolski, przedstawiciel inwestora, który buduje i poprowadzi placówkę przy ul. Białostockiej. – W marcu położymy jeszcze posadzki, wykonamy zadaszenie nad salą gimnastyczną oraz położymy tynki w sali gimnastycznej. Natomiast w kwietniu i maju rozpoczniemy m.in. prace malarskie, zamontujemy też podwieszane sufity, drzwi oraz położymy podłogi – dodaje.

Przyjazny Zespół Szkolno-Przedszkolny dla 600 uczniów i 325 przedszkolaków  

Nowa dwukondygnacyjna placówka składać się będzie z części głównej oraz dwóch skrzydeł połączonych korytarzami. Na poziomie 0 zaplanowano blok sportowy oraz stołówkę z kuchnią. Z kolei na dachu położone zostaną panele fotowoltaiczne.
W przedszkolu będzie 13 sal, natomiast w szkole zaplanowaliśmy 21 klas, w tym sale lekcyjne oraz pracownie przedmiotowe. Poza tym będzie też biblioteka, świetlica oraz pomieszczenia dla nauczycieli i kadry pomocniczej.

– Dużym atutem placówki będzie nowoczesna sala gimnastyczna oraz towarzysząca jej infrastruktura sportowa. Na zewnątrz powstaje wielofunkcyjne boisko, gdzie uczniowie będą mogli grać w siatkówkę, koszykówkę czy piłkę nożną. Będzie też bieżnia oraz skocznia w dal –dodaje Damian Ostropolski.

Otwarcie placówki 2 września

Zespół Szkolno-Przedszkolny przy ul. Białostockiej będzie placówką funkcjonującą na tych samych zasadach, co inne placówki gminne. Z własnych środków buduje ją inwestor prywatny, a działalność będzie finansowana z dotacji miejskich.

– Nowa placówka uzupełni ofertę edukacyjną na wrocławskich Maślicach, odciążając przy tym ZSP nr 12 przy ul. Suwalskiej. Będzie też dodatkową ofertą dla dzieci z Pracz Odrzańskich i Stabłowic – podkreśla Marcin Miedziński z Departamentu Edukacji UM we Wrocławiu. – Przyjazny Zespół Szkolno-Przedszkolny bierze udział w miejskiej rekrutacji zarówno do szkół podstawowych, jak i przedszkoli – dodaje.  

W ubiegłym roku (niedaleko ul. Białostockiej) przy ul. Lubelskiej  otwarta została też Publiczna Szkoła Podstawowa Specto dla setki uczniów.

Trzy nowe placówki od września:

Poza placówką na Maślicach we wrześniu otwarty zostanie Zespół Szkolno-Przedszkolny przy ul. Cynamonowej dla 1200 uczniów i przedszkolaków oraz przedszkole i żłobek dla 280 przedszkolaków i dzieci przy ul. Rajskiej.
Wybrany został także już wykonawca na budowę Zespołu Szkolno-Przedszkolnego przy ul. Zwycięskiej. Placówka ma zostać uruchomiona w 2026 r.

Dodaj komentarz

Komentarze (0)