komunikaty.doba.pl
wesele.doba.pl
PKS
PKP
MPK
FORUM

środa, 23 września 2020

Tekli, Boguslawa

Bijemy Rekord Guinnessa i Europy! 48 godzin pływania bez przerwy w Kopalni Wrocław

wtorek, 4.8.2020 16:13 , komentarze: 0 , odsłony: 740
kategorie artykułu:

Już w weekend 7-9 sierpnia w Kopalni Wrocław odbędzie się bicie Rekordu Europy w nieprzerwanym płynięciu po jeziorze. By ustanowić nowy, wrocławianin Krzysztof Gajewski będzie musiał przepłynąć ponad 130 km, co zajmie mu około 48 godzin, bez przerw i wychodzenia z wody. Każdy może zostać częścią tego wyzwania i dołączyć do pływania w ostatniej godzinie wyścigu. Przez cały weekend dla gości dostępna będzie strefa kibicowania. Wydarzeniem towarzyszącym jest “Weekend pod gwiazdami” - obserwacja perseidów przy ognisku i gitarze.

Jeden pływak, jeden akwen i 48 godzin w wodzie. W ten sposób, od piątku do niedzieli, nowy Rekord Europy w kategorii "The Longest Lake Swim" spróbuje ustanowić Krzysztof Gajewski. Celem wyzwania jest przepłynięciu dwóch pełnych dób jednym ciągiem, bez wychodzenia z wody. Jednocześnie podjęta zostanie próba pobicia rekordu Guinnessa w pływaniu 48-godzinnym. Obecnie najdłuższe przepłynięcie wynosi 111 km i zostało ustanowione w 2019 roku, również przez Krzysztofa Gajewskiego.

Zachęcamy mieszkańców Wrocławia i okolic do czynnego kibicowania w piątek, sobotę i niedzielę. Wspierać rekordzistę można cały weekend bez przerwy, ponieważ ogranizator przygotował specjalną strefę namiotową, idealną na nocleg pod gwiazdami. Wszyscy chętni będą mogli przepłynąć ostatni odcinek wyścigu wspólnie z Krzysztofem i zostać częścią nowego Rekordu Europy. Zapisy są już otwarte na stronie organizatora: https://forms.gle/KhTkPMiiJoBktmkW6.

Na starcie należy stawić się w niedzielę o godzinie 15:45. Udział w wydarzeniu jest darmowy, jednak zachęcamy do opłaty w formie cegiełki 50 zł na szczytny charytatywny cel. W trakcie imprezy prowadzona będzie zbiórka na rzecz młodych sportowców z Triathlonowej Akademii Młodzieży. Zgromadzone środki pomogą zawodnikom wrócić do pełni formy sprzed COVID-19. Więcej szczegółów o akcji „Płyniemy dla Młodych” znajduje się na stronie zrzutka.pl: https://zrzutka.pl/b7r3sz

Krzysztof Gajewski jest utytułowanym pływakiem długodystansowym i lodowym z Wrocławia. Rekord Europy w kategorii “The Longest Lake Swim” ustanowił już wcześniej, teraz spróbuje pobić swój wynik. Na co dzień Krzysztof jest trenerem pływania wTriathlon Club Wrocław oraz w założonej przez siebie szkole dla dorosłych Pływanie Bez Piany. 

Noc pod gwiazdami

W trakcie wydarzenia 48H SWIM, dla gości Kopalni czeka jeszcze jedna atrakcja - “Weekend pod Gwiazdami w Strefie Wakacji”. W planie nocne ognisko, na którym nie zabraknie gitary i chętnych do śpiewania klimatycznych ballad. Początek sierpnia to okres niezwykłego zjawiska na polskim niebie, czyli deszczu perseidów, potocznie nazywanych spadającymi gwiazdami. Z pewnością znacznie wyraźniej będzie widać je poza miastem. Odwiedzający mogą spędzić w Kopalni dosłownie cały weekend, nocując w specjalnie przygotowanej strefie namiotowej na Wyspie. W ciągu dnia natomiast skorzystać z oferty kompleksu wypoczynkowego: plaży, beach clubu, zatoki i strefy sportów wodnych. Zarówno w piątek, sobotę warto spędzić trochę czasu w strefie kibica i zostać częścią historycznej chwili ustanowienia niesamowitego Rekordu Europy.

Czym jest Kopalnia Wrocław?

Kopalnia Strefa Wakacji to kompleks rekreacyjny zbudowany wokół dużego, czystego akwenu w Paniowicach, 2 km od Wrocławia. Obiekt jest podzielony na 4 strefy: rodzinną plażę, rozrywkową przestrzeń beach clubu, klimatyczną zatokę z pomostami i altanami oraz wyspę przystosowaną do wypoczynku z czworonogami. W Kopalni działa również sportów wodnych z bogatą ofertą zarówno dla amatorów, jak i profesjonalistów (wśród atrakcji flyboard, wodna skocznia BLOB JUMP, tor skimboardowy, BIG BUBBA, wodny park zabaw WIBIT, deski SUP czy tor triathlonowy.

 

Wasze komentarze

Muzeum Techniki
Muzeum Techniki
Wymarzone wesele
Wymarzone wesele