komunikaty.doba.pl
wesele.doba.pl
PKS
PKP
MPK
LOTTO
FORUM

wtorek, 21 maja 2019

Wiktora, Kryspina

Bezpłatny przegląd roweru we Wroclavii

niedziela, 9.9.2018 08:05 , komentarze: 0 , odsłony: 1379
kategorie artykułu:

Wroclavia zaprasza swoich klientów na jesienny serwis jednośladów. Usługa dostępna jest w samym centrum miasta, przy wejściu do centrum od strony skrzyżowania ul. Borowskiej i Dyrekcyjnej, w terminie od 10 września do 13 października 2018 r. Dla klientów, którzy przedstawią kartę stałego klienta Wroclavii, serwis jest bezpłatny. To jedna z wielu akcji, jakie Wroclavia systematycznie organizuje dla cyklistów.

Dla mieszkańców Wrocławia rower coraz częściej stanowi główny środek transportu, a także sposób spędzania wolnego czasu i rekreacji. Według publikowanych przez miasto badań rokrocznie zwiększa się liczba osób, które uczestniczą w ruchu drogowym na jednośladach. Wobec rosnącej popularności roweru coraz bardziej ważna staje się jego konserwacja, która sprzyja bezpiecznej jeździe. Wroclavia wychodzi naprzeciw tym potrzebom, udostępniając swoim klientom bezpłatny, jesienny serwis rowerowy – idealny dla tych, którzy wrócili z wakacji i chcą przygotować rower na kolejne, deszczowe miesiące eksploatacji. 

Jako zapalona rowerzystka z prawdziwą przyjemnością zapraszam wrocławian na bezpłatny serwis rowerowy, dostępny przez ponad miesiąc przy naszym centrum. Zależy mi, by Wroclavia była przyjazna dla cyklistów, dlatego stosujemy kompleksowe rozwiązania, m.in. parkingi rowerowe, stacje naprawy, szafki na kaski, czy specjalne wydarzenia, takie jak serwis rowerowy działający przy Wroclavii – wyjaśnia Małgorzata Woźniak, dyrektorka Wroclavii.

Zakres serwisu

Punkt serwisu rowerowego przy Wroclavii działa od poniedziałku do soboty (bez niedziel), w godzinach 9.00-18.30. Powstał we współpracy z Mobilnym Serwisem Rowerowym Bike Republic. W zakres bezpłatnego przeglądu rowerowego dla klientów, którzy przedstawią kartę stałego klienta centrum, wchodzą: regulacja przerzutek, regulacja hamulców, smarowanie łańcucha i w razie potrzeby, wymiana klocków hamulcowych. Klienci mają także możliwość odpłatnego skorzystania z szerszego pakietu napraw, zgodnie z cennikiem udostępnionym przez serwisanta. 

Kartę stałego klienta Wroclavii można założyć zarówno zdalnie, przez aplikację mobilną Wroclavii, jak i w tradycyjnej wersji plastikowej, w recepcji Wroclavii na poziomie 0, w pobliżu wejścia dworcowego. Założenie karty jest bezpłatne i uprawnia do atrakcyjnych zniżek oraz ofert specjalnych w sklepach i restauracjach, do korzystania z bezpłatnych porad stylisty, a także do udziału w dedykowanych wydarzeniach. 

Rowerowy Wrocław

Rower to popularny we Wrocławiu środek transportu i zarazem sposób na spędzanie czasu wolnego. W 2017 r. w Europejskim Wyzwaniu Rowerowym wzięło udział blisko 2 500 wrocławian, z których ponad 1 500 przejechało więcej niż 10 km. Dzięki wysiłkom tych, którzy niestrudzenie „kręcili dla Wro”, Wrocław uplasował się wówczas na 5 miejscu wśród 52 miast z 14 europejskich krajów startujących w zmaganiach, a 2015 i 2016 r. jeszcze wyżej – na drugim. O popularności roweru świadczą także okolicznościowe imprezy i festiwale, jakie odbywają się w stolicy Dolnego Śląska oraz nowo powstające wypożyczalnie jednośladów, ścieżki rowerowe czy nawet piosenki z rowerem w roli głównej.

Konserwacja, czyszczenie i regularna kontrola techniczna roweru pomagają w utrzymaniu komfortu jazdy i zwiększają bezpieczeństwo, zarówno właściciela roweru, jak i innych użytkowników ulic, dróg i ścieżek. Skrzypienie, tarcie, czy stukanie to pierwsze oznaki zużycia konkretnych części roweru. Specjaliści zalecają, by przynajmniej raz na dwa miesiące zadbać o ogólny przegląd stanu technicznego roweru, wykonać regulację przerzutek, sprawdzić stan hamulców, a także zwrócić uwagę na prawidłowe ciśnienie w oponach. Podczas ogólnego serwisu warto poprosić o sprawdzenie klocków hamulcowych, a także wyczyszczenie i nasmarowanie łańcucha. 

Rowerowa Wroclavia – wydarzenia

Temat rowerowy mocno zaakcentowany był już podczas trwającego dwa tygodnie otwarcia centrum – 20 października w ramach Unexpected Fitness rowerowe triki zaprezentował gość specjalny, Krystian Herba, a 22 października wrocławianie wzięli udział w wycieczce rowerowej prowadzonej przez Bartosza Huzarskiego. Podczas otwarcia odbyła się również loteria o wiele mówiącej nazwie „204 kółka”, w której nagrodami były samochód elektryczny i 100 rowerów.

Także podczas pierwszych 10 miesięcy działalności we Wroclavii odbywały się imprezy promujące zdrowy tryb życia i ekologiczne formy transportu, takie jak rower czy rolki. W marcu 2018 r. było to „Wyzwanie rowerowe”, podczas którego klienci korzystali z serwisu rowerowego, a także strefy fizjoterapeutycznej, pokazów sportów ekstremalnych, „Akademii bezpiecznego rowerzysty” i jazdy na ekstremalnym torze. Kilka dni temu, 5 września 2018 r. po raz czwarty i ostatni w tym roku spod Wroclavii wystartowało „Nigstkating Wrocław”, którego partnerem była Wroclavia. Teraz centrum zaprasza swych klientów na bezpłatny, dostępny aż do 13 października 2018 r. serwis rowerowy.

 

Wasze komentarze


wczoraj, 15 godz temu
wczoraj, 18 godz temu
poniedziałek, 20.5.2019 07:00
piątek, 17.5.2019 19:45
piątek, 17.5.2019 13:41
Praca na GoWork
Praca na GoWork
Muzeum Techniki
Muzeum Techniki
Wymarzone wesele
Wymarzone wesele