komunikaty.doba.pl
wesele.doba.pl
PKS
PKP
MPK
FORUM

sobota, 15 sierpnia 2020

Napoleona, Stelii

Bezpłatne kursy pierwszej pomocy online z fantomami w domu

wtorek, 16.6.2020 11:35 , komentarze: 0 , odsłony: 653
kategorie artykułu:

Kurs pierwszej pomocy bez wychodzenia z domu. Nowa oferta Wrocławskiej Akademii Pierwszej Pomocy to kurs łączący w sobie część teoretyczną w formie trzygodzinnego webinaru oraz ćwiczeń praktycznych na fantomach, które uczestnikom są wypożyczane do domu.

Wrocławskie Centrum Rozwoju Społecznego zaprasza mieszkańców Wrocławia do udziału w bezpłatnych kursach online z zakresu udzielania pierwszej pomocy, organizowanych w ramach działań Wrocławskiej Akademii Pierwszej Pomocy. Nowatorska formuła zajęć – spowodowana przez pandemię – to połączenie teoretycznych zajęć odbywających się online oraz ćwiczeń praktycznych na wypożyczonych fantomach. Kurs ma charakter interaktywny, prowadzący i uczestnicy będą się komunikować za pomocą mikrofonów, kamerek internetowych, czatu oraz ankiet.

Uczestnicy kursu dowiedzą się w jaki sposób udzielić pierwszej pomocy bezpiecznie zarówno dla siebie, jak i osoby poszkodowanej. Zakres kursu obejmuje sytuacje nagłe, które mogą przydarzyć się w domu, na ulicy, podczas wakacyjnego wyjazdu. Omówione zostaną metody postępowania m.in. w przypadku utraty przytomności, napadu drgawek, udaru mózgu, bólu w klatce piersiowej, urazach, oparzeniach. Temat resuscytacji krążeniowo-oddechowej (RKO) został dodatkowo rozbudowany o zajęcia praktyczne. Wynika to z faktu, że w przypadku tych czynności niezbędna jest nie tylko wiedza, o tym, jak udzielić takiej pomocy, ale również ćwiczenia praktyczne.

Do każdej z zapisanych na kurs osób dzień przed zajęciami online Wrocławskie Centrum Rozwoju Społecznego dostarczy zdezynfekowane fantomy treningowe. Dzięki temu uczestnicy będą mogli w trakcie kursu ćwiczyć RKO wraz z instruktorem, a następnie przez kilka dni trenować w domu razem z bliskimi. Fantomy zostaną odebrane przez przedstawicieli WCRS w poniedziałek i zdezynfekowane, by mogły z nich korzystać kolejne osoby.

Każdy z uczestników otrzyma imienny certyfikat, potwierdzający udział w kursie.

Kursy w takiej formule odbędą się od 18 czerwca do 30 lipca 2020 r. w godz. 17.00-20.00. Obowiązują na nie zapisy mailowe: karolina.olejnik@wcrs.wroclaw.pl. Pierwsze dwa kursy (18 i 25 czerwca) są częścią Miesiąca Rodziny.

Liczba miejsc jest ograniczona, a o zapisach na kurs decydować będzie kolejność zgłoszeń.

 

Wasze komentarze

wtorek, 11.8.2020 14:14
wtorek, 11.8.2020 09:07
piątek, 7.8.2020 13:07
czwartek, 6.8.2020 15:46
piątek, 31.7.2020 10:29
piątek, 17.7.2020 09:38
Muzeum Techniki
Muzeum Techniki
Wymarzone wesele
Wymarzone wesele