Bezpłatne konsultacje ZUS w Sobótce

środa, 7.3.2018 17:12 1558 0

Bezpłatnie doradzać będą pracownicy Zakładu Ubezpieczeń Społecznych i Urzędu Skarbowego mieszkańcom podwrocławskiej Sobótki. Osoby zainteresowane tematyką rent, emerytur i zasiłków chorobowych oraz rozliczeniem rocznego PIT zapraszamy 15 marca do budynku urzędu gminy. Czynne będzie również stoisko Pierwszego Urzędu Skarbowego we Wrocławiu, którego konsultanci będą pomagali przy tworzeniu i wysyłaniu rozliczeń PIT za 2017r.

Nasi eksperci będą gościć w Urzędzie Gminy Sobótka 15 marca 2018r w godzinach 9.00 – 12.00. Odwiedzającym, konsultanci na miejscu założą profil na Platformie Usług Elektronicznych ZUS. To doskonałe ułatwienie dla każdego, kto pobiera jakiekolwiek świadczenia z ZUS a więc także dla emeryta czy rencisty. Po założeniu konta, bez wychodzenia z domu jest możliwość podglądu np. swojego rozliczenia rocznego, które dla klientów przygotowuje ZUS (PIT). Jeśli ktoś zmieni bank, do którego ma być przelewana emerytura lub adres zamieszkania - wtedy można dzięki PUE przez Internet złożyć wniosek o zmianę danych.

Platforma Usług Elektronicznych ZUS zapewnia wszystkim całodobowy, wygodny i bezpieczny dostęp do usług świadczonych elektronicznie. Indywidualne konto w ZUS, to duże ułatwienie dla przedsiębiorców i osób czynnych zawodowo. Na pue.zus.pl każdy pracownik może sprawdzić, czy pracodawca odprowadza za niego składki na ubezpieczenia społeczne, upewnić się, że członkowie najbliższej rodziny zostali (prawidłowo) zgłoszeni do ubezpieczenia zdrowotnego, wyliczyć prognozowaną emeryturę i oczywiście kontaktować się przez Internet z ZUS. Natomiast przedsiębiorcy mogą złożyć wniosek o wydanie zaświadczenia o niezaleganiu w opłacaniu składek, skontrolować stan swojego konta w ZUS oraz kontaktować się drogą elektroniczną z Zakładem, aby np. umówić wizytę na konkretny dzień i godzinę.

Konsultacje ZUS i US:
Urząd Gminy w Sobótce 15 marca 2018r w godzinach 9.00 – 12.00. ZAPRASZAMY 

Dodaj komentarz

Komentarze (0)