Będzie nowa trasa pieszo-rowerowa na Maślicach. ZDiUM rozpoczął budowę [SZCZEGÓŁY, FOTO]

wtorek, 5.9.2023 15:04 380 0

Zarząd Dróg i Utrzymania Miasta rozpoczął budowę ciągu pieszo-rowerowego na Maślicach. Inwestycja jest realizacją projektu nr 328 zgłoszonego w 2020 r. do Wrocławskiego Budżetu Obywatelskiego. Wybrany przez mieszkańców projekt zakłada budowę blisko kilometrowego ciągu wzdłuż ul. Koziej od ul. Tykocińskiej w kierunku lasu Prackiego.

- Od wielu lat we Wrocławskim Budżecie Obywatelskim sukcesy odnoszą projekty związane z aktywnym trybem życia, rekreacją na świeżym powietrzu i odpoczynkiem w zielonym otoczeniu. Mieszkańcy zmieniają swoje otoczenie w sposób sprzyjający takim aktywnościom, w skali zarówno swojego osiedla, jak i całego miasta. Budowany na Maślicach ciąg pieszo-rowerowy wpisuje się w ten trend. Na ul. Koziej, wzdłuż rozległej łąki i alei drzew, biegnie wąski przedept wykorzystywany przez mieszkańców podczas codziennych spacerów i przejażdżek. Wkrótce zastąpi go szeroki ciąg wraz ze strefą odpoczynku. Trasa zostanie zabezpieczona słupkami przed autami, a ze względu na zielone otoczenie jej nawierzchnia będzie wykonana z kruszywa - informuje ZDiUM.

Zakres zamówienia:

  • budowa ciągu pieszo-rowerowego o nawierzchni mineralnej o długości 954 m i szerokości 3 m,
  • remont przepustu,
  • przesadzenie 4 drzew i odtworzenie zieleni,
  • budowa strefy odpoczynku z ławkami i koszami na śmieci.

Zadanie jest finansowane ze środków Gminy Wrocław w ramach Wrocławskiego Budżetu Obywatelskiego. Jej koszt to 1 093 849,55 zł. Termin realizacji to 6 miesięcy od daty zawarcia umowy

ZDiUM

Dodaj komentarz

Komentarze (0)