Będzie nowa kładka w pobliżu ujścia Widawy do Odry. Wpłynęło 10 ofert od wykonawców [SZCZEGÓŁY]

środa, 3.4.2024 11:57 318 0

10 ofert od wykonawców wpłynęło w przetargu na budowę przeprawy w pobliżu ujścia Widawy do Odry. Wszystkie są poniżej kwoty, jaką miasto zamierza przeznaczyć na to zadanie.

 

- Kładka posłuży pieszym i rowerzystom i da szansę na rozwój turystyczny tego rejonu. Obiekt ma liczyć ponad 40 metrów długości i szerokości 3 metry. W ramach zadania wykonawca przygotuje projekty wykonawcze (jest już projekt budowlany tej inwestycji) i wybuduje kładkę oraz najazdy na nią o długości ok. 100 metrów. Połączą się one z drogami leśnymi od strony Wrocławia (las Lesicki - fragment lasu Rędzińskiego) i Paniowic położonych w gminie Oborniki Śląskie. Kładka otworzy możliwości rekreacyjne w tej części naszego miasta i pozwoli mieszkańcom Wrocławia dotrzeć m.in. w okolice popularnego kąpieliska Kopalnia. Chcemy, aby inwestycja była gotowa w 2025 roku - zaznacza prezydent Jacek Sutryk.

 

W minionym wieku jeszcze w latach 80. istniała tu przeprawa łącząca dwa brzegi rzeki Widawy. Teraz to miejsce znowu ożyje. Kładka znajdzie się na planowanej Odrzańskiej Trasy Rowerowej - Via Regia. Inwestycja jest dofinansowana z Funduszy Europejskich dla Dolnego Śląska (2021-2027).

źródło: Prezydent Jacek Sutryk/FB

Dodaj komentarz

Komentarze (0)