komunikaty.doba.pl
wesele.doba.pl
PKS
PKP
MPK
FORUM

sobota, 19 września 2020

Januarego, Konstancji

Bądź EKO z Centrum Korona

wtorek, 5.11.2019 14:20 , komentarze: 0 , odsłony: 350
kategorie artykułu:

Stary telewizor, zepsuta mikrofalówka lub żelazko, a może kolejny nieużywany telefon? W dniach 8-9 listopada przyjdź do Centrum Korona i pozbądź się bezpłatnie domowych elektrośmieci. W podziękowaniu za włączenie się w akcję ochrony środowiska, nagrodzimy Cię upominkiem w postaci ekotoreb. W programie wydarzenia także warsztaty ekologiczne dla najmłodszych klientów Centrum Korona.

Zbiórka elektrośmieci, czyli zużytego sprzętu elektrycznego i elektronicznego odbędzie się w Centrum Korona w piątek 8 listopada w godzinach 12.00-20.00 oraz w sobotę 9 listopada w godzinach 11.00-19.00. To doskonała okazja, aby zrobić jesienne porządki i pozbyć się elektrośmieci w przyjazny dla środowiska sposób. Na terenie Centrum Korona powstaną dwa punkty zbiórki – jeden wewnątrz Galerii na Placu Piastowskim, a drugi na zewnątrz na parkingu w specjalnie wyznaczonym do tego celu miejscu. Każdy, kto przyjdzie oddać elektrośmieci do Centrum Korona, otrzyma w prezencie ekotorbę.

Zbiórce elektrośmieci będą towarzyszyć warsztaty ekologiczne dla dzieci, podczas których najmłodsi dowiedzą się, jak dbać o środowisko naturalne oraz wysłuchają mini wykładów poświęconych recyclingowi. Na maluchy będą również czekać zajęcia z tworzenia ozdób do domu z wykorzystaniem odpadów domowych takich jak butelki PET czy słoiki. Uzupełnieniem wydarzenia będą quizy z nagrodami. Każde dziecko, które weźmie udział w quizie otrzyma drewniany breloczek z wizerunkiem zwierzątka żyjącego w polskich lasach.

- Troska o środowisko naturalne jest niezwykle ważną kwestią dla Centrum Korona. Postawą proekologiczną chcemy również ‘zarażać’ naszych klientów, a służyć mają temu wydarzenia wzbogacone o aspekt edukacji ekologicznej. Taką akcją będzie zbiórka elektrośmieci, która w dniach 8-9 listopada zawita do Korony. Zapraszamy wszystkich klientów do włączenia się w akcję, a tym samym dołożenia własnej symbolicznej cegiełki do ochrony naszego środowiska naturalnego”– mówi Paulina Sip, dyrektor Centrum Korona.

Elektrośmieci to wszystkie działające kiedyś na prąd lub na baterie urządzenia i przedmioty np. zepsute komputery, telefony, zabawki i gadżety elektroniczne, sprzęt RTV i AGD, w tym te wielkogabarytowe jak pralki i lodówki oraz  drobne przedmioty, a także zużyte świetlówki i LEDy. Warto pamiętać, że elektrośmieci nie wolno wyrzucać do zwykłego śmietnika, porzucać w lesie ani w przydrożnych rowach. Grozi za to kara grzywny nawet do 5000 złotych.

 

Wasze komentarze

wczoraj, 16 godz temu
wczoraj, 18 godz temu
czwartek, 17.9.2020 13:33
wtorek, 15.9.2020 14:32
poniedziałek, 14.9.2020 22:05
poniedziałek, 14.9.2020 15:03
Wymarzone wesele
Wymarzone wesele
Muzeum Techniki
Muzeum Techniki