Aż 12 kilogramów narkotyków nie trafi na czarny rynek. Wśród nich amfetamina, marihuana i grzybki halucynki [Foto, Wideo]

wtorek, 21.3.2023 21:00 1011 2

Policjanci Wydziału Kryminalnego z komendy miejskiej we Wrocławiu zatrzymali w ostatnim czasie 3 mężczyzn podejrzanych o przestępstwa narkotykowe. Funkcjonariusze znaleźli w sumie ponad 12 kg środków odurzających o czarnorynkowej wartości blisko 450 tys. zł. Wśród zabezpieczonych substancji było ponad 10 kg amfetaminy. Przypomnijmy, że posiadanie narkotyków znacznej ilości zagrożone jest karą do 10 lat pozbawienia wolności, a handel nimi do lat 12. Sąd na podstawie zebranych materiałów i dowodów zastosował już wobec dwóch z nich tymczasowy areszt na 3 miesiące.

Funkcjonariusze Wydziału Kryminalnego z Komendy Miejskiej Policji we Wrocławiu zatrzymali w ostatnim czasie trzech mężczyzn podejrzewanych o przestępstwa narkotykowe. Jeden z nich wpadł w ręce policjantów w okolicy ulicy Zaporoskiej. Był to 28-letni mężczyzna, który jechał samochodem. W trakcie kontroli policjanci znaleźli w pojeździe marihuanę. W związku z tym funkcjonariusze sprawdzili także miejsce zamieszkania podejrzewanego, gdzie znaleziono kolejne narkotyki oraz pieniądze w kwocie blisko 40 tys. zł. W sumie funkcjonariusze zabezpieczyli ponad 1 kg marihuany i grzybów halucynogennych.

W marcu br., w innym miejscu i czasie funkcjonariusze operacyjni z Wydziału Kryminalnego komendy miejskiej we Wrocławiu zatrzymali dwóch mężczyzn w wieku 25 i 37 lat podejrzewanych o posiadanie znacznych ilości substancji odurzających. Policjanci zabezpieczyli w miejscu ich zamieszkania a także w pojeździe blisko 11 kg amfetaminy oraz marihuanę.

W obu tych realizacjach funkcjonariusze znaleźli w sumie ponad 12 kg narkotyków o czarnorynkowej wartości blisko 450 tys. zł. Sąd na podstawie dotychczas zgromadzonych materiałów i dowodów zastosował już wobec 26 i 37-latka tymczasowy areszt na 3 miesiące.

Podejrzani usłyszeli już zarzuty dotyczące posiadania narkotyków a także znacznej ich ilości, za co grozi kara pozbawienia wolności do 10 lat. Śledczy cały czas weryfikują zebrane informacje i sprawdzają, czy mężczyźni nie zajmowali się także handlowaniem zabronionymi substancjami.

KMP we Wrocławiu

Przeczytaj komentarze (2)

Komentarze (2)

środa, 22.03.2023 13:34
Karać surowo I jeszcze raz Karać!
środa, 22.03.2023 14:09
Tam karać zaraz, niech zje to wszystko i po sprawie.