Areszt za ugodzenie nożem. Powodem mogła być zazdrość

piątek, 19.11.2021 15:16 206 0

Policjanci z komisariatu na wrocławskim Śródmieściu podjęli interwencję w związku ze zranieniem ostrzem scyzoryka 46-letniego mężczyzny. Do tej niebezpiecznej sytuacji doszło w ostatnich dniach października br., w jednej z bram przy ulicy Sienkiewicza. Poszkodowany w stanie ciężkim trafił do jednego z wrocławskich szpitali, a sprawca tego zdarzenia został zatrzymany przez kryminalnych. Gdy wyjaśniono okoliczności tego zdarzenia i zgromadzono materiał dowodowy, mężczyzna został tymczasowo aresztowany. Grozić mu może kara do 5 lat pozbawienia wolności.

Kryminalni z wrocławskiego komisariatu przy ul. Grunwaldzkiej musieli działać natychmiast, bo mężczyzna podejrzewany o ten czyn, zbiegł z miejsca zdarzenia. Kilka godzin później został namierzony przez funkcjonariuszy, którzy finalnie dokonali zatrzymania 31-latka oraz jego żony.

Jak się okazało, tamtego wieczoru kobieta rozmawiała z poszkodowanym w jednej z bram, co wyraźnie nie spodobało się jej mężowi. Mężczyzna wyciągnął w stronę 46-latka scyzoryk i jego ostrzem spowodował ranę, która wymagała hospitalizacji.

Podczas wyjaśniania okoliczności tej sprawy okazało się, że biorąca udział w zdarzeniu kobieta, weszła też wcześniej w konflikt z prawem. 28-latce udowodniono bowiem współudział w kradzieży roweru. Jej mąż odpowie także za posiadanie narkotyków, bo w chwili zatrzymania posiadał kilka porcji amfetaminy.

Oboje usłyszeli już zarzuty. Sąd podjął decyzję o objęciu kobiety dozorem, a wobec 31-latka zastosowano środek zapobiegawczy w postaci o tymczasowego aresztu na 2 miesiące.

źródło: KMP we Wrocławiu

Dodaj komentarz

Komentarze (0)