komunikaty.doba.pl
wesele.doba.pl
PKS
PKP
MPK
LOTTO
FORUM

niedziela, 23 września 2018

Tekli, Boguslawa

Areszt dla podejrzanego o podpalenie kamienicy na Ołbinie

wtorek, 11.9.2018 09:00 , komentarze: 0 , odsłony: 230
kategorie artykułu:

W nocy 2 września br. służby interweniowały w związku z pożarem, do którego doszło w jednej z kamienic na wrocławskim Ołbinie. Policjanci prowadzili od tego czasu intensywne czynności zmierzające do ustalenia wszelkich okoliczności i przyczyn tego zdarzenia, jak również dotarcia do sprawcy przedmiotowego czynu. Mężczyzna podejrzany o podpalenie został namierzony i zatrzymany przez funkcjonariuszy pionu kryminalnego Komisariatu Policji Wrocław Ołbin kilka dni po pożarze. Usłyszał już zarzut sprowadzenia zdarzenia, które zagraża życiu lub zdrowiu wielu osób albo mieniu w wielkich rozmiarach. Grozić mu może kara nawet do 10 lat pozbawienia wolności. Decyzją sądu trafił do aresztu na 3 miesiące.

Przez kilka dni policjanci nieprzerwanie prowadzili szeroko zakrojone działania operacyjne, mające na celu jak najszybsze namierzenie sprawcy tego przestępstwa i jednocześnie czuwali stale nad bezpieczeństwem mieszkańców budynku, w którym doszło do podpalenia. Zatrzymanie mężczyzny było tylko kwestią czasu i nastąpiło 8 września br. Podpalaczem okazał się  33 - latek, który był kompletnie zaskoczony interwencją policjantów.

Mężczyzna usłyszał już zarzut sprowadzenia zdarzenia, które zagraża życiu lub zdrowiu wielu osób albo mieniu w wielkich rozmiarach. Sąd zdecydował o umieszczeniu go w areszcie na okres 3 miesięcy. Grozić mu może kara nawet do 10 lat pozbawienia wolności.

Mieszkańcy kamienicy podziękowali policjantom z komisariatu na wrocławskim Ołbinie za profesjonalne działania i szybkie zatrzymanie podpalacza.

/KMP Wrocław

 

Wasze komentarze

sobota, 22.9.2018 07:15
czwartek, 20.9.2018 13:46
3
wtorek, 18.9.2018 08:00
1
poniedziałek, 17.9.2018 08:00
Sklep AZE
biura do wynajęcia
Pracuj z GoWork
Pracuj z GoWork
Muzeum Techniki
Muzeum Techniki
Wypożyczalnia osuszaczy
monitoring GPS
Wymarzone wesele
Wymarzone wesele
części Samsung