Aquapark Zakrzów - sprawdzamy postępy na budowie

czwartek, 29.2.2024 09:55 337 0

Na Wrocławskim Zakrzowie trwa budowa kolejnego mini Aquaparku. Obecnie prowadzone są prace na terenach zewnętrznych w obszarze z zagospodarowania terenów zielonych. Wewnątrz budynku trwają prace związane z technologią basenową oraz ustawiane są parametry wody. Prowadzone są prace związane z odbiorami budynku.

Nowy obiekt to nie tylko basen, ale cały kompleks sportowo-rekreacyjny. Podobny do Aquaparku na Brochowie.  W strefie rekreacyjnej powstaną: basen sportowy o wymiarach 25 x 14,5 m i głębokości od 1,3 – 1,8 m, basen do nauki pływania oraz basen z hydromasażem dla 12 osób, a także sezonowy basen zewnętrzny. Basen zewnętrzny będzie posiadał część brodzikową przeznaczoną dla najmłodszych.

- Kolejny obiekt Aquapark Zakrzów jest już prawie gotowy do otwarcia. Obecnie niecki basenowe zostały już wypełnione wodą. Prowadzone są prace związane z technologią basenową oraz ustawiane są parametry wody. Na terenach zewnętrznych trwają prace związane z zagospodarowaniem terenów zielonych. – mówi Adrianna Pawlicka rzecznik prasowy Aquapark Wrocław.

Nowy Aquapark będzie unikalny i ekologiczny  

Obiekt przy ulicy Wilanowskiej będzie unikatem, ze względu na swoje ekologiczne funkcje.  Będzie wyposażony w zespół urządzeń generujących ciepło i prąd w obiekcie z naturalnych źródeł. Na dachu budynku powstanie farma fotowoltaiczna. Obiekt będzie wyposażony również w zespół generatorów gazowych produkujących energię elektryczną oraz pompę ciepła, która będzie wytwarzała ciepło w niecckach basenowych wraz z generatorami. 

Strefa relaksu oraz sportu w nowym Aquaparku 

 Aquapark Zakrzów to nie tylko strefa basenów, na pierwszym piętrze budynku powstanie część sportowo–wypoczynkowa, czyli sale fitness oraz strefa Saunarium. W strefie sportowej powstaną dwie sale fitness, a w strefie Saunarium będą dwie sauny fińskie, sauna parowa oraz pomieszczenie do wypoczynku.

- Centrum sportowo- rekreacyjne przy ul. Wilanowskiej to w 100% kompleksowy obiekt. Składa się z trzech basenów wewnętrznych. Basen sportowy o długości 25m, basen do nauki pływania o wymiarach 10x10 oraz brodzik i jacuzzi. Na pierwszy piętrze znajduję się strefa Saunarium oraz fitness. Strefa sportowa to siłownia oraz dwie sale fitness, które mogła być połączone w zależności od potrzeb prowadzonych zajęć. W strefie Saunarium znajdują się dwie sauny suche oraz łaźnia parowa. – opowiada Kornel Kempiński dyrektor ds. zarządzania obiektem. 

Dodaj komentarz

Komentarze (0)