Apel samorządowców z Dolnego Śląska do radnych Sejmiku Województwa Dolnośląskiego

wtorek, 30.3.2021 14:32 0

Samorządowcy zrzeszeni w stowarzyszeniu Dolny Śląsk - Wspólna Sprawa wystosowali apel do radnych Sejmiku Województwa Dolnośląskiego.

W dokumencie napisano: "Dzisiaj stajecie przed szansą na bardzo konstruktywne działanie. Działanie, które realnie poprawi samorządność na Dolnym Śląsku. Do takiego działania zachęcamy Was z całą mocą, deklarując, że Wasza pro-samorządowa decyzja znajdzie poparcie w naszych lokalnych wspólnotach".

Pod apelem, reprezentując niemal 60 samorządowców, podpisali się:  Beata Moskal-Słaniewska, prezydent Świdnicy, Jacek Sutryk, prezydent Wrocławia, Jerzy Łużniak, prezydent Jeleniej Góry, Roman Szełemej, prezydent Wałbrzycha.

Prezydenci, burmistrzowie i wójtowie z powołanego na początku marca Stowarzyszenia stawiają na współpracę, której głównym celem jest szeroko rozumiana poprawa jakości życia mieszkańców małych ojczyzn na Dolnym Śląsku. Chodzi m.in. o rozwój infrastruktury drogowej, pozyskiwanie dodatkowych środków na inwestycje i zwiększanie potencjału regionu. Jednocześnie członkowie Stowarzyszenia sprzeciwiają się postępującym od kilku lat konsekwentnym próbom centralizacji kraju.

W sumie w miejscowościach samorządowców, którzy współtworzą nowe stowarzyszenie mieszka ponad 1,5 mln Dolnoślązaków (na 2,9 mln mieszkańców całego województwa).

Treść apelu: kliknij TUTAJ

Dodaj komentarz

Komentarze (0)

Przetargi
i Obwieszczenia

Zobacz