Aleks Petkov nowym kapitanem Śląska Wrocław

czwartek, 4.7.2024 15:57 242 0

Decyzją trenera Jacka Magiery kapitanem Śląska Wrocław na sezon 2024/2025 został Aleks Petkov. Na wicekapitanów wybrani zostali Rafał Leszczyński i Peter Pokorny. W radzie drużyny znaleźli się Matias Nahuel Levia, Petr Schwarz i Patrick Olsen.


24-letni środkowy obrońca dołączył do wrocławskiego Śląsk 6 lipca 2023 roku. Wcześniej prezentował brawy m.in. Cherno More, Hearts FC, Levskiego Sofia i Ardy Kardzhali. Początkowo sam transfer był owiany sporą niewiadomą i niepewnością, lecz Bułgar szybko udowodnił swoją ogromną klasę.

Petkov od samego początku pobytu we Wrocławiu pokazywał, że ma potencjał na zostanie jednym z najlepszych obrońców PKO BP Ekstraklasy. Wywalczył sobie miejsce w wyjściowym składzie już w meczu pierwszej kolejki sezonu 2023/2024 i nie oddał go do samego końca. No, może z jednym wyjątkiem, gdyż w 31. kolejce w wyjazdowym spotkaniu z ŁKS-em Łódź musiał pauzować przez żółte kartki. Przyzwyczaił nas do równego, wysokiego poziomu, a przydomki pokroju "generał" czy "ściana" idealnie obrazują jego boiskową dyspozycję.

Pierwszy sezon w trójkolorowych barwach miał niemalże idealny. Niemalże, bo do zdobycia mistrzostwa Polski zabrakło naprawdę niewiele, aczkolwiek srebrny medal po tak trudnym i wymagającym okresie smakował równie wyśmienicie. Bułgar został również doceniony indywidualnie, gdyż dwukrotnie znalazł się w XI kolejki oraz otrzymał nominację dla najlepszego obrońcy sezonu.

Nie można też zapominać, iż Aleks Petkov ma również doświadzczenie na poziomie reprezentacyjnym. W seniorskiej kadrze Bułgarii zadebiutował 26 marca 2022 roku, a od 17 października 2023 r. jest już nieodłącznym elementem wyjściowej jedenastki. Na koncie ma już okrągłe 10 występów, ale to dopiero początek.

Boisko to jedno, aczkolwiek Petkov jest również szanowaną i lubianą postacią zarówno w szatni, jak i na trybunach. Bułgar cieszy się ogromnym respektem wśród wszystkich. Do tego jest poliglotą - biegle włada językami hiszpańskim, bułgarskim, angielskim - i co więcej - z coraz lepszymi rezultatami uczy się również polszczyzny.

- Nominacja na rolę kapitana zespołu to oczywiście dla mnie wielki zaszczyt. Cieszę się, że cały klub wraz z zawodnikami i całym sztabem na czele we mnie uwierzyli. Z pewnością będzie to wielka odpowiedzialność, ale zrobię co w mojej mocy, aby wywiązać się z tej nowej roli jak najlepiej. Muszę również przyznać, że ze względu na dość krótki okres, jaki tu jestem, nie spodziewałem się tego, ale obiecuje stanąć na wysokości zadania - mówi Petkov.

Decyzją trenera Jacka Magiery Aleks Petkov został nowym kapitanem ekipy wicemistrza Polski, Śląska Wrocław. Kapitanie, jesteśmy z Tobą i mocno trzymamy kciuki! Powodzenia! Късмет!

Fot. Adriana Ficek/slaskwroclaw.pl

Dodaj komentarz

Komentarze (0)