Adopcja kameleona we Wrocławskim ZOO

niedziela, 25.6.2017 20:26 6055 0

W  niedzielę, 25 czerwca, w samo południe w zoo odbyła się wyjątkowa impreza, inauguracja przejęcia symbolicznej opieki nad jednym z najmniejszych jego mieszkańców. Oto wrocławska firma PowerEvents adoptuje kameleona lamparciego – przedstawiciela endemicznego i zagrożonego wyginięciem gatunku z Madagaskaru. 

To szczególne wydarzenie – zarówno dla zoo, jak i PowerEvents. Wrocławska agencja obchodzi bowiem w tym roku 10-lecie działalności na rynku eventowym. W związku z tym organizuje 10 specjalnych akcji: „10/10”, jakie przeprowadzi w ciągu całego roku 2017. Kolejnym, trzecim wydarzeniem w ramach tego cyklu jest adopcja kameleona z wrocławskiego ZOO i tym samym objęcie go opieką.

Kameleon lamparci to jaszczurka występująca jedynie na Madagaskarze i dwóch sąsiednich wyspach – Reunion i Mauritiusie. Zamieszkuje niziny nad wodą, lubi przebywać na drzewach i krzewach, choć nie stroni od gruntu. Wyróżnia go niezwykłe ubarwienie: mieszanina szerokich pasów oraz cętek, któremu zawdzięcza swoją nazwę. Jest dość dużym kameleonem, osiąga do 55 cm długości. Ciało ma bocznie spłaszczone, a na grzbiecie ostry, krótki grzebień, do tego długi, chwytny ogon. Oczywiście jego oczy poruszają się niezależnie od siebie, jak u pozostałych kameleonów.

Wydarzenie przypadło do gustu szczególnie najmłodszym, na których tego dnia w okolicach Terrarium czekało wiele atrakcji. W przygotowanym na ten dzień specjalnym kąciku plastycznym dzieci mogły wykazać się talentem artystycznym, malując różnego rodzaju zwierzęta i otrzymując upominki za najlepsze prace: lizaki i przypinki z postacią kameleona.

Foto/Wiedeo: Mikołaj Czerwiński

Źródło: Materiały prasowe Brand Voice Sp. z o.o

Dodaj komentarz

Komentarze (0)