9. Wrocławska Olimpiada Młodzieży już w sobotę

środa, 4.5.2016 14:04 1301 0

W najbliższą sobotę rusza 9. Wrocławska Olimpiada Młodzieży. Impreza przeznaczona jest dla młodych zawodników uprawiających sport w zorganizowany sposób – w swoich klubach sportowych. W imprezie wezmą udział zarówno najmłodsi, trenujący od zaledwie kilku lat, jak i zawodnicy o ugruntowanej pozycji – Mistrzowie Polski, Europy czy Świata (w swoich kategoriach wiekowych). Łącznie w 9. WOM wystartuje około 2500 uczestników z Wrocławia i Dolnego Śląska, rywalizujących w 19 różnych dyscyplinach.

Uroczystość otwarcia tegorocznej WOM rozpocznie się 7 maja o godz. 09:00, na Stadionie Lekkoatletycznym Stadionu Olimpijskiego we Wrocławiu. W planie jest między innymi występ Orkiestry Reprezentacyjnej Komendy Wojewódzkiej Policji we Wrocławiu, złożenie przysięgi olimpijskiej i zapalenie olimpijskiego znicza.

Zawody w większości dyscyplin zostaną rozegrane 7 i 8 maja (między innymi w lekkiej atletyce, piłce nożnej, piłce ręcznej, piłce siatkowej plażowej, szermierce czy karate WKF). 28 i 29 maja zawodnicy będą rywalizować w sportach wodnych (kajakarstwo, wioślarstwo, żeglarstwo), zaś 4 czerwca w łucznictwie. Udział w zawodach jest bezpłatny, a jego celem (poza rywalizacją sportową i promowaniem idei olimpijskich) jest także przygotowanie młodzieży z regionu do udziału w Ogólnopolskiej Olimpiadzie Młodzieży.

Każdy z uczestników WOM otrzyma pamiątkową koszulkę, zaś za zajęcie jednego z trzech pierwszych miejsc dostanie pamiątkowy medal oraz dyplom.

 

 

Dodaj komentarz

Komentarze (0)