88% przypadków utonięć można zapobiec Aquapark Wrocław prowadzi program Bezpieczne Wakacje

czwartek, 8.2.2024 10:48 149 0

Wrocławski Park Wodny rozpoczął program "Bezpieczne wakacje nad wodą". Projekt jest przygotowany przez Aquapark Wrocław oraz kadrę wykwalifikowanych instruktorów nauki pływania i ratowników. Ma na celu promowanie zasad bezpiecznego zachowania nad wodą oraz naukę pływania wśród dzieci. W Polsce w sezonie wakacyjnym w roku 2023 odnotowano ponad 260 utonięć, dlatego bardzo ważne jest by od najmłodszych lat wśród dzieci i młodzieży promować naukę zasad bezpiecznego zachowania nad wodą. W dniu 7.02. ekipa z Aquaparku odwiedziła pierwszą szkołę SP 39 we Wrocławiu, przy ul. Przedwiośnie 47.

 - Program przygotowany przez Aquapark Wrocław ma na celu promocję bezpieczeństwa. Przygotowaliśmy prezentację wraz z instruktażem, który podczas lekcji zaprezentuje nasza kadra wykwalikowanych instruktorów nauki pływania. W ramach programu uczniowie pozyskają wiedzę o zasadach bezpieczeństwa. Po zakończonej lekcji uczniowie otrzymają certyfikat oraz wezmą udział w teście wiedzy. -mówi Aneta Rawecka dyrektor marketingu WPW.SA 

  Program edukacyjny dla wrocławskich szkół

 Program edukacyjny wystartował i będzie prowadzony w II semestrze roku szkolnego 2024. Zajęcia po wcześniejszym ustaleniu terminu odbywają się dla jednej grupy klasowej, czas trwania to 45 minut. W programie biorą udział uczniowie klas 4-8 szkół podstawowych.

- Przygotowaliśmy program edukacyjny dla dzieci, ponieważ 88% przypadków utonięć można zapobiec poprzez rozpoczęcie nauki pływania u dzieci. Utonięcia są zwykle ciche, a 93% osób nie zna kroków jakie należy podjąć w przypadku utonięcia. Chcemy promować zasady bezpiecznego zachowania nad wodą od najmłodszych lat. Zajęcia prowadzone przez Aquapark Wrocław są bezpłatne. – mówi Adrianna Pawlicka rzecznik prasowy Aquapark Wrocław.

Wakacje to beztroski czas na odpoczynek, musimy jednak pamiętać - koniec szkoły to nie koniec skupienia. Zacznijmy promować zasady bezpiecznego zachowania już od najmłodszych lat. Program prowadzony przez Aquapark Wrocław jest bezpłatny.

Dodaj komentarz

Komentarze (0)