8080 obecnych i 54 ochrzczonych podczas kongresu Świadków Jehowy we Wrocławiu

środa, 10.7.2024 14:02 2469 0

W miniony weekend Świadkowie Jehowy wypełnili Tarczyński Arena Wrocław podczas trzydniowego kongresu pod hasłem „Głośmy dobrą nowinę!”. Skorzystało z niego średnio blisko 8000 uczestników każdego dnia!

Wśród obecnych na kongresie byli mieszkańcy całego regionu Dolnego Śląska. Przyjechali po to, żeby skorzystać z pokrzepiającego i motywującego programu. Składał się z on z kilkudziesięciu części, które miały formę krótkich przemówień, wywiadów czy materiałów filmowych. Jak powiedział Zbigniew Malarski rzecznik Świadków Jehowy:

„Wszyscy bardzo potrzebowaliśmy tych dobrych wiadomości! Przez trzy dni na stadionie Tarczyński Arena Wrocław mogliśmy cieszyć się dobrym towarzystwem i wspólnie wielbić Boga. Czujemy się bardzo zachęceni tym co usłyszeliśmy. Treść Biblii i to co  Bóg zapowiedział  dla ludzi na przyszłość są niezwykle krzepiące. Jeszcze bardziej się upewniliśmy , że to  cenna i praktyczna wiedza”.

Ważnym punktem programu był chrzest przez całkowite zanurzenie w wodzie, zorganizowany w sobotę, czyli drugiego dnia kongresu. Jednym z ochrzczonych była kilkunastoletnia Lena Jezierska z przedmieścia Wrocławia:

„To był dla mnie na prawdę wyjątkowy dzień. Początkowo nie czułam aż takiej potrzeby skupiania się na tym czego rodzice uczyli mnie z Biblii. Dzisiaj wiem, że chrzest był moją najlepszą decyzją. Mogę być tutaj z prawdziwymi przyjaciółmi, którzy są ze mną na dobre i złe, motywują mnie i wspierają. Sprawili że czułam  się bezpieczna i otoczona opieką. Jestem szczęśliwa i przekonana że to najlepsza droga życiowa”.

O swoich odczuciach związanych z chrztem wspomniała także 31-letnia Blanka Jakuszenkow z Pieszyc:

„Wcześniej sama próbowałam czytać Biblię, ale trudno było mi ją zrozumieć. Dlatego jesienią ubiegłego roku zgodziłam się na kurs biblijny, który zaproponowali mi Świadkowie Jehowy. Dzisiaj jestem naprawdę szczęśliwa, bo odnalazłam sens życia, którego tak długo szukałam”.

Na Tarczyński Arena Wrocław ochrzczono w sumie 54 osoby, które dołączyły do ponad 116 tysięcy Świadków Jehowy w Polsce i blisko 9 milionów na świecie. Kongres we Wrocławiu był jednym z 32 tego typu wydarzeń, jakie zorganizowano w Polsce tego lata. Świadkowie Jehowy organizują je i zapraszają na program już od ponad 100 lat. Zawsze są to wydarzenia otwarte dla każdego, podczas których nie przeprowadza się zbiórek pieniędzy.

Dodaj komentarz

Komentarze (0)