8 aplikacji do nauki angielskiego na Android (od Preply.com)

wtorek, 8.9.2015 09:35 24027

Ostatnio o aplikacjach mobilnych pisaliśmy w artykule O dwóch takich, co chcą Zwiedzać Wrocław, ale brakuje im pieniędzy! ale teraz czas na aplikacje mobilne do nauki języka obcego.

Lista najbardziej praktycznych aplikacji na Android’a przygotowana została przez platfomę językową - Preply, oferującej m.in korepetycje z angielskiego w naszym mieście Wrocław.

Aplikacje mobilne są niekwestionowaną pomocą w nauce angielskiego. Wygodny sposób na naukę języka zapewnia dostęp do powtórek, lekcji, słownika w każdej chwili. Większość aplikacji wymaga bycia online, jednak są i takie które umożliwiają wykonywanie ćwiczeń i przeglądanie zasobów offline. Dzięki aplikacjom można znaleźć wielu kompanów do nauki, rywalizować i wzajemnie się motywować, a dzięki alertom aplikacji nie da się zapomnieć o wykonaniu ćwiczenia w danym czasie. Na rynku aplikacji do nauki języka obcego wciąż przybywa, zwłaszcza na system operacyjny Android, który tuz obok iOS jest najpopularniejszym systemem wbudowanym w urządzenia mobilne typu tablet, telefon. W zależności od tego, czy czujemy się na siłach do nauki angielskiego w języku angielskim, jakie są nasze oczekiwania wobec aplikacji i jakim celom ma ona służyć, czy też wolimy przynajmniej początkowo skorzystać z aplikacji po polsku, zapewniającej obsługę i polecenia w języku polskim warto rozejrzeć się za najbardziej polecanymi aplikacjami, sprawdzonymi przez setki użytkowników. Dodać należy, iż obcojęzyczne aplikacje mają na tyle intuicyjny interfejs, iż obsługa ich nie jest skomplikowana i nie stanowi bariery w korzystaniu z nich celem nauki angielskiego.

Co ważne, niemal każda aplikacja mobilna ma autorski pomysł na to jak uczyć i czego, w jakiej kolejności uczyć. Istotną cechą aplikacji jest grupa docelowa, której jest dedykowana, bowiem można sobie wybrać aplikacje dla dzieci, uczniów, jak i biznesmenów czy miłośników historii, gier komputerowych itd. Ta więc mamy ogromny wybór, z którego warto skorzystać z korzyścią dla swojego procesu edukacji - dodaje Marcin z Preply,  korepetycje z angielskiego - Wrocław.

 

Poznaj najciekawsze aplikacje do nauki angielskiego:

  1. Duolingo – jedna z najpopularniejszych aplikacji mobilnych do nauki nie tylko angielskiego. Skupia wielotysięczną grupę użytkowników, którzy prócz nauki rywalizują ze sobą, zyskują kontakt mogąc uzupełniać naukę o wzajemne rozmowy, ćwiczenia, polecenia zadań itd. Z Duolingo nauczysz się zarówno słownictwa jak i gramatyki. Jest to doskonała pomoc w nauce od podstaw, jak i świetny dodatek dla osób zaawansowanych. Dostępna jest na Androidzie jak i na IOS. Twórcy Duolingo starają się użytkownika zachęcić do nauki poprzez unikalny system kompetencji zdobywanych w ustalonym wcześniej porządku. Kolejno rozwiązywane ćwiczenia zaliczane są na poczet kompetencji, które są kolejno poszerzane. Użytkownik może na bieżąco sprawdzać swój poziom kompetencji, śledzić swój postęp w nauce, co jest niewątpliwie elementem wzmacniającym i motywacyjnym. Co ważne dostęp do wyników użytkownika mają wszyscy użytkownicy Duolingo, co za tym idzie można konkurować z innymi, porównywać się i współzawodniczyć. Monitoring postępów pozwala na wystawianie ocen innym użytkownikom. Testowe lekcje w Duolingo są bezpłatne, jednak inwestycja w pełną wersję aplikacji jest warta swej ceny, która nie jest zbyt wygórowana. Dzięki bogatej treści, ogromnym zasobom edukacyjnym Duolingo wciąż przybywa fanów i swoją popularnością dorównuje liderom takim jak Memrise czy Babbel.

  2. Memrise aplikacja rodem z USA, która uczy głównie angielskiego, chociaż można wybrać także inne języki. To wyjątkowa społeczność jaką współtworzą użytkownicy buduje bazę wiedzy i ćwiczeń językowych. Dzięki możliwości poznania się, rywalizacji a nawet oceniania postępów społeczność ta służy sobie nawzajem motywując się. Kursy Memrise można pobierać i pracować z nimi offline co jest ich dodatkowym atutem. Nacisk aplikacja kładzie na słownictwo poprzez prezentację fiszek oraz lekcji wraz z materiałem testowym i powtórkowym. Krótkie zestawy ćwiczeń zachęcają do nauki, nie nudzą i nie nużą użytkownika, mogą być doskonałym przerywnikiem w pracy.

  3. FluentU, jedna z aplikacji z którą nauczysz się rozumieć język ze słuchu, przywykniesz do tempa wypowiedzi radiowych, telewizyjnych. Interaktywne filmy pozwalają na doskonalenie nie tylko słownictwa ale i rozumienie ze słuchu, kontekstu na wielu poziomach zaawansowania. Ten sam materiał wideo może posłużyć osobom początkującym jeśli odtworzymy go z napisami, interaktywnym tłumaczeniem. Ćwiczenia dodatkowe do filmów są świetnym rozszerzeniem, zwłaszcza iż mają atrakcyjną grafikę i ciekawą fabułę. Duża ilość różnorodnych fragmentów programów telewizyjnych, seriali, filmów czy wywiadów pozwala zapewnić materiał do nauki dla każdego.

  4. Rosetta stone - aplikacja o szczególnym charakterze. Znana ze swej skuteczności, polecana i sprawdzona, ale nie dla każdego. Jest to wielojęzyczny kurs językowy z obsługą w języku angielskim, chcąc nie chcąc wymaga znajomości podstaw angielskiego. Zasięg Rosetta Stone można śmiało powiedzieć, iż jest światowy. Unikalna forma ćwiczeń i system zdobywania kolejnych umiejętności wyróżnia aplikacje spośród tysięcy jej podobnych. Nauka z Rosetta to poszerzanie słownictwa na zasadzie coraz bardziej szczegółowych skojarzeń. Stąd też sama nazwa aplikacji. Słownictwo serwowane użytkownikom obudowane jest listą ćwiczeń które zaznajamiają nie tylko z prawidłowym użyciem słowa ale i gramatyką angielską. Częstą formą zadania jest utworzenie zdania związaną z ilustracją obrazkową, co może przypominać kalambury.

  5. Babbel - aplikacja kierowana do użytkowników Google+ głównie poprzez szatę graficzną do złudzenia przypominającą G+. Dołączając do Babbel użytkownik „zdaje egzamin” i szeregowany jest do profilu o odpowiednim stopniu zaawansowania. Dzięki temu proponowane mu są stosowne ćwiczenia, prócz których mozę swoją wiedzę poszerzać wybierając kolejne tematy jakimi jest zainteresowany. Aplikacja zapewnia ćwiczenia wymowy, rozumienia ze słuchu, fiszki i liczne testy gramatyczne. Dodatkiem są gry słowne, dzięki którym można zapoznać się z wybranymi idiomami, językiem potocznym. Minusem Babbel jest odpłatność, aczkolwiek warto w tę aplikacje zainwestować.

  6. Busuu - aplikacja edukacyjna, będąca jednocześnie swego rodzaju platformą społecznościową. Dzięki interakcjom, okazji do poznawania ludzi z całego świata równie zainteresowanymi nauka angielskiego Busuu jest tak lubiana. Użytkownicy nie tylko wzbogacają bazę materiałów edukacyjnych ale również są dla siebie wartością samą w sobie. Mogą ze sobą ćwiczyć, rozmawiać, uczyć się i dzielić swoim doświadczeniem. Busuu posiada bardzo rozbudowaną mediatekę z plikami audio i wideo jak również sekcję słówek, nie mylić ze słownikiem.

  7. MyWordBook - aplikacja edukacyjna z rekomendacji głównego egzaminatora British Council. To idealne narzędzie do wsparcia nauki wszystkich, którzy przygotowują się do egzaminów państwowych. Jej unikalną cechą jest nauka słówek w sposób interaktywny wraz z przykładami użycia. Tysiące słówek zapewnia powtórkę zaawansowanym i naukę początkującym. Co więcej aplikacja jest w pełni darmowa.  

  8. LingLing - aplikacja będąca wymyślonym światem gry edukacyjnej. Z aplikacji korzysta najczęściej młodzież, której imponuje stworzenie własnej postaci, awatara, jak również rozwiązywanie zadań będących elementem złożonej gry. Użytkownik LingLing samodzielnie decyduje o tym jak dużo czasu spędzi na nauce każdego dnia. Poszczególne etapy pozwalają przejść dalej i sięgnąć po całkiem nową wiedzę. Główny nacisk w LingLing kładziony jest na słownictwo poprzez dopasowanie, koła fortuny i inne gry słowne, jednak nie brakuje również testów gramatycznych w formie zabawy. Baza ponad dwudziestu tysięcy słówek pozwala sprostać oczekiwaniom użytkowników zaawansowanych jak i tych początkujących.

Poznaj naukę angielskiego w Preply gdyż jest równie innowacyjna jak powyższe aplikacje. Zobacz sam na Preply.com/pl/wroclaw/korepetycje-z-angielskiego  Nauka angielskiego potrzebuje ciągłej i ciekawej otoczki tak, aby nie były to wyłącznie klasyczne lekcje w szkole czy nauka przez internet. Warto urozmaicać naukę, wieloma metodami aby zarówno umysł jak i ciało było wypoczęte i chętne do nauki - dodaje Marcin z Preply,  korepetycje z angielskiego - Wrocław.

A Wy jakie znacie aplikacje do nauki? Które są warte polecenia?