7. edycja 30 Kreatywnych Wrocławia | Transmisja online

czwartek, 4.11.2021 13:49 197 0

Już po raz siódmy przedstawimy laureatów 30 Kreatywnych Wrocławia. To reprezentanci nauki, biznesu, kultury i sztuki oraz inicjatorzy akcji społecznych na rzecz wrocławian.

– Chcemy pokazać ludzi, którzy wybrali Wrocław na miejsce do życia. Wiele ich inicjatyw ma wymiar znacznie większy, w wielu przypadkach nawet światowy – mówi Adrian Staniszewski, Dyrektor ds. komunikacji społecznej w ARAW S.A. – Wspólnym mianownikiem dla ich dokonań jest kreatywność - w tym roku dociekaliśmy, jak ten termin rozumieją laureaci. W przypadku 30 Kreatywnych jest ona połączona z talentami (u ludzi kultury), wiedzą - u naukowców, operatywnością biznesmenów, wrażliwością i charyzmą u społeczników – dodaje.

Laureaci 30. Kreatywnych Wrocławia to nie są osoby przypadkowe ani gwiazdy jednego sezonu.

Prof. Marcin Drąg, chemik z Politechniki Wrocławskiej (laureat z 2019 r.), w 2020 r. prowadził zaawansowane badania dotyczące koronawirusa, za które był wielokrotnie nagradzany. Prof. Krzysztof Kałwak (Kreatywny z 2020 roku) przed miesiącem zastąpił na stanowisku prof. Alicję Chybicką i został kierownikiem Kliniki Transplantacji Szpiku, Onkologii i Hematologii Dziecięcej „Przylądek Nadziei” Uniwersyteckiego Szpitala Klinicznego we Wrocławiu. Kamil Zaremba, budowniczy domu na wodzie (Kreatywny z pierwszej edycji) zrealizował swoją ideę sprzed kilku lat i zbudował pływające Odra Centrum, a Joanna Mielewczyk – dziennikarka i pisarka (laureatka Kreatywnych z 2018 roku), nagrała już ponad 150 radiowych rozmów o dawnym Wrocławiu w cyklu „Kamienice”. Część z tych wzruszających opowieści znalazła się w książkowych wersjach serii.

Prezentacja 30 Kreatywnych Wrocławia ma jeszcze jeden wymiar. Poznamy wyjątkowych ludzi (w sześciu dotychczasowych edycjach Kreatywnych Wrocławia uzbierało się już 181 solistów i zespołów) i wierzymy, że ich osiągnięcia będą natchnieniem dla kolejnych uczonych, przedsiębiorców, artystów i społeczników.

Laureatów 7. edycji 30 Kreatywnych Wrocławia przedstawimy 4 listopada. Transmisję gali z ich udziałem będzie można obejrzeć online na stronie www.wroclaw.pl oraz mediach społecznościowych: YouTube oraz Facebook. Rozpoczęcie o godz. 18.00.

Dodaj komentarz

Komentarze (0)