komunikaty.doba.pl
wesele.doba.pl
PKS
PKP
MPK
FORUM

wtorek, 31 marca 2020

Beniamina, Dobromierza


50. Mistrzostwa Europy w strzelaniu pneumatycznym coraz bliżej – czego możemy się spodziewać?

wtorek, 18.2.2020 16:11 , komentarze: 0 , odsłony: 520
kategorie artykułu:

W ostatni poniedziałek miesiąca, tj. 24 lutego, odbędzie się ceremonia otwarcia organizowanych we Wrocławiu Mistrzostw Europy w strzelaniu pneumatycznym. Wydarzenie przyciągnie do Polski oczy kibiców z całego świata.  

Wrocław jest prężnym ośrodkiem, który wspiera polskie strzelectwo. Świadczą o tym m.in. szkółki i kluby strzeleckie działające na terenie miasta oraz długa historia organizowanych tam zawodów różnej rangi. Z tego powodu to właśnie stolica Dolnego Śląska została wybrana na gospodarza zbliżających się Mistrzostw Europy – wydarzenia wyjątkowego z wielu powodów. W tym roku świętować będziemy okrągłe rocznice, czyli 50. Mistrzostwa Europy w strzelaniu pneumatycznym organizowane w kraju, który obchodzi stulecie Polskiego Związku Strzelectwa Sportowego.

Wielkie otwarcie

 Zawodnicy biorący udział w Mistrzostwach Europy już 23 lutego będą mieli okazję pod okiem sędziów sprawdzić przygotowanie sprzętu, obiektów oraz przeprowadzić oficjalny trening. Poprzedzi on organizację wielkiego otwarcia zawodów. 

Ceremonia Otwarcia odbędzie się 24 lutego o godz. 18.30 w Sali Audytoryjnej Wrocławskiego Centrum Kongresowego. Podczas wydarzenia nie zabraknie przemówień gości, oryginalnej oprawy artystycznej oraz podniosłych elementów, jak wciąganie na maszt flagi Rzeczpospolitej Polskiej oraz ESC, a także prezentacji wszystkich krajów biorących udział w Mistrzostwach Europy w strzelaniu pneumatycznym.

Wydarzenie uświetnią oficjalne przemowy oraz występ duetu smyczkowego Need For Strings, który zaprezentuje najpopularniejsze światowe przeboje w niecodziennych aranżacjach. Organizatorzy spodziewają się, że na trybunach zasiądą Prezydent ESC - Vladimir Lisin, i Minister Sportu - Danuta Dmowska-Andrzejuk oraz Prezydent Wrocławia - Jacek Sutryk.

Wsparcie gigantów

Partnerami strategicznymi 50. Mistrzostw Europy w strzelaniu pneumatycznym we Wrocławiu zostały Ministerstwo Sportu i Turystyki, Polski Komitet Olimpijski, Urząd Miasta Wrocławia, Marszałek Województwa Dolnośląskiego, SIUS oraz Hala Stulecia. 

Najlepsi z najlepszych

Zawody odbywać się będą codziennie od 24 lutego do 2 marca. W Mistrzostwach uczestniczyć będzie ponad 1000 osób, w tym nie mniej niż 600 zawodników z całej Europy. Uczestnicy będą ze sobą realizować także o zdobycie jednej z 8 nominacji olimpijskich, które zapewnią im udział w tegorocznych Igrzyskach Olimpijskich odbywających się w Tokio.

Zawody rozgrywane będą w Hali Stulecia i Wrocławskim Centrum Kongresowym. Zawodnicy zmierzą się w dwóch kategoriach wiekowych – juniorzy w wieku 18 - 20 lat oraz seniorzy. Strzelcy konkurować ze sobą będą w trzech konkurencjach: pistolet, karabin oraz ruchoma tarcza. Reprezentanci blisko 50 ekip będą strzelać na dystansie 10 metrów. 

 

Wasze komentarze

czwartek, 26.3.2020 12:20
czwartek, 26.3.2020 09:30
Muzeum Techniki
Muzeum Techniki
Wymarzone wesele
Wymarzone wesele