komunikaty.doba.pl
wesele.doba.pl
PKS
PKP
MPK
FORUM

sobota, 19 września 2020

Januarego, Konstancji

5 powodów, dlaczego zimą warto ćwiczyć na siłowni

środa, 6.11.2019 07:50 , komentarze: 0 , odsłony: 489
kategorie artykułu:

Deszcz i śnieg skutecznie zniechęcają Cię przed aktywnością fizyczną zimą lub jesienią? Nie musisz się tym przejmować, bo nie musisz ćwiczyć w plenerze, by dalej cieszyć się wysportowaną sylwetką. W takiej sytuacji po prostu wybierz siłownie, a dzięki temu nie musisz martwić się niekorzystną pogodą. Nadal zastanawiasz się, czy warto kontynuować aktywność fizyczną zimą? Mamy dla Ciebie 5 powodów, które powinny Cię przekonać.

Zachowasz wysoką formę

Pamiętaj o tym, że przerwa w ćwiczeniach na okres zimowy spowoduje, że wiosną i latem właściwie od nowa będziesz musiał zacząć budować swoją formę. Dlatego tak ważne jest regularne uprawianie sportu. Dzięki temu jesteś w stanie poprawić kondycję, wytrzymałość oraz ewentualnie zwiększyć wysiłek fizyczny.

Zwróć uwagę na to, że ciągłe rozpoczynanie wszystkiego od nowa działa demotywująco. Właśnie z tego powodu na czas zimy lub jesieni nie powinieneś rezygnować z aktywności fizycznej, ponieważ niekorzystna pogoda nie jest żadnym wytłumaczeniem. Wystarczy, że w zamiast marznięcia na zewnątrz wybierz ćwiczenia na siłowni.

Wybierzesz różnorodne ćwiczenia

Bardzo ważne jest również to, że ćwiczenia na siłowni urozmaicą Ci aktywność fizyczną. W końcu nie musisz ograniczać się jedynie do biegania lub innego sportu, bo z łatwością wybierzesz sprzęt zgodny z celem, jaki chcesz osiągnąć. Wystarczy, że ustalisz, jaki rodzaj ćwiczeń chcesz wybrać, np. trening cardio, muscle, interwałowy itp. Zwróć również uwagę na to, by siłownia oferowała dobry i różnorodny sprzęt ze strony specialfitness.pl.

Jakie są najpopularniejsze sprzęty?

  • Bieżnie,
  • Rowery treningowe,
  • Hantle i sztangi,
  • Ławki do ćwiczeń,
  • Wioślarze do ćwiczeń,
  • Orbitreki.

Wpłyniesz pozytywnie na zdrowie

Zauważ, że rezygnacja z ćwiczeń to przede wszystkim negatywny skutek dla Twojego zdrowia. W końcu regularne uprawianie sportu sprawia, że zwiększa się wytrzymałość organizmu, a przy okazji lepiej pracuje układ krwionośny, oddechowy i inne. Poza tym codzienne czynności nie sprawiają Ci żadnej trudności.

Zwróć uwagę na to, że jeżeli masz pracę siedzącą, to ćwiczenia zimą odciążą Twój kręgosłup i będziesz nadal przeciwdziałał chorobom zawodowym.

Utrzymasz smukłą sylwetkę

Statystycznie, jeżeli przestajesz ćwiczyć, to w okresie jesienno-zimowym przybierasz na wadze 2 kg. Jednak regularne uprawianie sportu sprawia, że nie musisz przejmować się dodatkowymi kilogramami. Poza tym nie zapomnij o tym, że uprawianie sportu zimą sprawi, że latem pochwalisz się smukłą sylwetką, a naprawdę trudno jest to osiągnąć w ciągu miesiąca. Zimą nie musisz marznąć i przejmować się ciemnościami, bo dobre warunki zapewnia Ci siłownia, gdzie możesz z przyjemnością pracować nad mięśniami, kondycją i smukłą sylwetką.

Poprawisz swój nastrój

Aktywność fizyczna to jeden z najlepszych sposobów na poprawę nastroju. W końcu to właśnie w trakcie ćwiczeń wydzielane są endorfiny, czyli po prostu hormon szczęścia. Poza tym nie ma lepszego sposobu na walkę z jesienną chandrą i przygnębieniem spowodowanym zmniejszającą się ilością słońca w ciągu dnia.

Regularne uprawianie sportu sprawi, że będziesz bardziej rozluźniony, więc jeżeli nie przepadasz za zimą i szukasz skutecznego sposobu na walkę ze stresem, spadkiem energii i pogarszającym się nastrojem, to wystarczy, że pójdziesz na siłownię.

Artykuł powstał we współpracy z specialfitness.pl
https://images.pexels.com/photos/703016/pexels-photo-703016.jpeg?auto=compress&cs=tinysrgb&dpr=2&h=650&w=940

 

Wasze komentarze

wczoraj, 18 godz temu
wczoraj, 19 godz temu
czwartek, 17.9.2020 13:33
wtorek, 15.9.2020 14:32
poniedziałek, 14.9.2020 22:05
poniedziałek, 14.9.2020 15:03
Muzeum Techniki
Muzeum Techniki
Wymarzone wesele
Wymarzone wesele