komunikaty.doba.pl
wesele.doba.pl
PKS
PKP
MPK
FORUM

niedziela, 21 lipca 2019

Daniela, Diany

5 dzień wyścigowy na Partynicach

czwartek, 20.6.2019 07:30 , komentarze: 0 , odsłony: 187
kategorie artykułu:

Po dwutygodniowej przerwie wielkie ściganie wraca na Partynice. W najbliższą niedzielę, przypadającą w pierwszy weekend wakacji, na wrocławskim torze pojawi się międzynarodowa stawka jeźdźców. W sześciu zaplanowanych gonitwach rywalizować będą konie czystej krwi arabskiej i pełnej krwi angielskiej. W niedzielę rozgrana zostanie również gonitwa memoriałowa Kasi Litwiniuk, w której startują wyłącznie amazonki. Mityng rozpocznie się o godz. 15:15, wstęp wolny.

Memoriał Kasi Litwiniuk – gonitwa poświęcona pamięci wrocławskiej amazonki – zgromadził na starcie osiem klaczy arabskich czystej krwi, których dosiadają same panie. Francuskiej hodowli Good Idea de Bozouls już w debiucie spisała się znakomicie i będzie tu faworytką, tym bardziej że dosiadająca jej Cornelia Fraisl często wygrywała ten memoriałowy wyścig. Duże szanse na powalczenie o zwycięstwo powinna też mieć Echra, na której pojedzie Natalia Hendzel, uhonorowana w minionym roku tytułem najlepszej na świecie amazonki dosiadającej koni arabskich.

Uczniowie i starsi uczniowie rywalizujący w Pucharze Młodych Jeźdźców pod patronatem Dyrektora WTWK – Partynice stają przed dwiema kolejnymi szansami na poprawienie punktowego dorobku. Najpierw o jak najlepsze miejsca powalczą na czteroletnich i starszych folblutach. Głównymi pretendentkami do zdobycia maksymalnej liczby punktów wydają się być Karolina Dynarowska, która dosiądzie Kolady oraz Joanna Rychlak, która pojedzie na Jam Romanie. Ze sporymi szansami na zwycięstwo wystartuje również Patrycja Kłóś, która dosiądzie bardzo doświadczonego Dabadiyana.

Drugą okazją do poprawienia punktowej zdobyczy jest gonitwa dla trzyletnich koni pełnej krwi angielskiej. Joanna Rychlak dosiądzie klaczy In Polonia, która znakomicie walczyła dwa tygodnie temu, dla Patrycji Kłóś szansą na awans w pucharowej klasyfikacji będzie Zjawa. Pierwsze punkty postara się zdobyć Dominika Stępniak dosiadająca Sombora, nie bez szans na dobry wyniki jest także lider rankingu młodych jeźdźców Konrad Brygier, któremu może w tym pomóc ciekawa rodowodowo debiutantka Caipirinha.

Katarzyna Litwiniuk

Była pierwszą w kraju amazonką, która wygrała Derby. Dokonała tego 4 września 1994 r. na Partynicach dosiadając Sagi.

Pierwszy raz wystartowała w gonitwie 21 kwietnia 1989 roku we Wrocławiu. Debiut był nadzwyczaj udany – dosiadając Czajki, wygrała wyścig. W czerwcu 1991 r. odniosła na Kweście 10. zwycięstwo i przeszła do kategorii starszych uczniów. Ten sam rok przyniósł jej triumf na Darninie w gonitwie Wielkiej Festiwalowej w Sopocie. Sezon zakończyła na 20. miejscu w ogólnopolskim rankingu wyścigowych jeźdźców z bilansem 11 zwycięstw na 45 dosiadów. Rok później wygrała po raz 25. i została praktykantem dżokejskim. Osiągnęła w karierze 37 zwycięstw na 163 starty.

Jak dojechać na tor:

Z Dworca Głównego lub Autobusowego: autobusy 112,113, 862
Z centrum (np. przystanek J.P.2) Autobus 127
Tramwaje: 2, 6, 7 i 17 do pętli Krzyki, tam przesiadka w autobusy 113, 612, 852, 862, 872, 892

5 dzień wyścigowy – Lato na wyścigach
23 czerwca (niedziela) godz. 15:15 – 18:30
Wrocławski Tor Wyścigów Konnych – Partynice, ul. Zwycięska 2, 53-033 Wrocław
Wstęp wolny

 

Wasze komentarze

czwartek, 18.7.2019 18:30
Muzeum Techniki
Muzeum Techniki
Wymarzone wesele
Wymarzone wesele
Praca na GoWork
Praca na GoWork