komunikaty.doba.pl
wesele.doba.pl
PKS
PKP
MPK
FORUM

czwartek, 1 października 2020

Danuty, Remigiusza

48-latek miał w domu ponad 1600 porcji różnych narkotyków

środa, 27.11.2019 17:52 , komentarze: 0 , odsłony: 1921
kategorie artykułu:

Kolejny sukces wrocławskich funkcjonariuszy w walce z narkotykami. Przed kilkoma dniami policjanci z Wydziału Prewencji i Patrolowego dokonali zatrzymania 48-letniego Wrocławianina, który w miejscu zamieszkania posiadał znaczną ilość narkotyków. Wywiadowcy zabezpieczyli m.in. ponad 1600 porcji amfetaminy oraz tabletki ecstasy. Zatrzymanemu mężczyźnie może grozić kara nawet do 10 lat pozbawienia wolności.

Policjanci podczas swojej służby, nie tylko realizują interwencje, o których otrzymali telefoniczne zgłoszenia, ale również podejmują własne czynności, jeśli widzą, że popełniane jest przestępstwo, wykroczenie, lub ma miejsce niebezpieczna sytuacja. Ale to nie wszystkie ich działania. Prowadząc działania operacyjne zbierają też informacje o planowanych lub dokonanych przestępstwach. I właśnie dzięki tak uzyskanej informacji, przed kilkoma dniami funkcjonariusze z referatu wywiadowczego, zatrzymali mężczyznę oraz ujawnili w jego mieszkaniu znaczne ilości substancji psychoaktywnych.

Wywiadowcy w czasie służby na terenie wrocławskiego Ołbina zapukali do drzwi mieszkania, w którym miała znajdować się osoba, wobec której istniało podejrzenie, że może posiadać przy sobie środki zabronione. Otworzył im mężczyzna, który odpowiadał posiadanemu rysopisowi. Podczas legitymowania 48-letniego Wrocławianina, na jaw wyszło, że ów jest poszukiwany w celu ustalenia miejsca pobytu.

W czasie czynności, uwagę policjantów zwróciła charakterystyczna waga, która leżała na stoliku. Takie bowiem urządzenie bardzo często służy do odmierzania porcji narkotyków. Po chwili policjanci ujawnili w mieszkaniu również same narkotyki. W jednym z foliowych worków znajdowała się duża ilość białego proszku, a w drugim-szare pigułki.

48-latek sam przyznał policjantom, że w obu opakowaniach są narkotyki. Wrocławianin został więc zatrzymany i doprowadzony do jednostki Policji. Tam zabezpieczone substancje zważono i przetestowano. Białym proszkiem okazała się być amfetamina w ilości ponad 1600 porcji handlowych, a tabletki, to nic innego, jak ecstasy w ilości 170 sztuk.

Zatrzymany Wrocławianin został doprowadzony do policyjnego aresztu. Zgodnie z Ustawą o Przeciwdziałaniu Narkomanii, grozić mu może kara do 10 lat pozbawienia wolności. O jej wysokości zadecyduje teraz sąd.

/KMP Wrocław

 

Wasze komentarze

poniedziałek, 28.9.2020 17:46
czwartek, 24.9.2020 11:03
Wymarzone wesele
Wymarzone wesele
Muzeum Techniki
Muzeum Techniki