komunikaty.doba.pl
wesele.doba.pl
PKS
PKP
MPK
FORUM

piątek, 21 lutego 2020

Eleonory, Fortunata

40-latka wyłudzała VAT. Straty wynoszą nie mniej niż 30 milionów złotych!

środa, 25.12.2019 12:46 , komentarze: 5 , odsłony: 3431
kategorie artykułu:

Funkcjonariusze z wrocławskiej Komendy Miejskiej Policji, zatrzymali kobietę podejrzaną o udział w zorganizowanej grupie przestępczej, która zajmowała się m.in. fałszowaniem dokumentów w celu dokonywania wyłudzeń zwrotu podatku VAT. Działalność przestępcza wykonywana przez członków grupy odbywała się w ramach różnych podmiotów gospodarczych, a straty Skarbu Państwa oszacowano na kwotę nie mniejszą niż 30 milionów złotych.

        Fot. Pixabay

Funkcjonariusze Wydziału do Walki z Przestępczością Gospodarczą oraz Wydziału Dochodzeniowo - Śledczego Komendy Miejskiej Policji we Wrocławiu, zatrzymali 40-latkę podejrzaną o udział w zorganizowanej grupie podejrzanej o przestępstwa przeciwko obrotowi gospodarczemu. Kobieta jest mieszkanką województwa łódzkiego, którą policjanci zatrzymali w jednym z prywatnych mieszkań. Nie kryła zdziwienia, gdy funkcjonariusze zapukali rano do jej domu, a następnie w kajdankach przewieźli do Wrocławia. 

Jak ustalili zajmujący się tą sprawą policjanci, grupa w której działała podejrzana, w celu realizacji przestępczego procederu, wystawiała m.in. nierzetelną dokumentację dotyczącą obrotu gospodarczego i wyłudzała zwroty podatku VAT. Przedstawiane przez członków grupy na fakturach transakcje, były fałszywe i odbywały się w ramach różnych podmiotów gospodarczych.

Straty na szkodę Skarbu Państwa oszacowano wstępnie na kwotę nie mniejszą niż 30 milionów złotych. Obecnie nadal wyjaśniane są okoliczności tej sprawy. Policjanci nie wykluczają kolejnych zatrzymań.

40-latka usłyszała już prokuratorskie zarzuty za przestępstwa przeciwko wiarygodności dokumentów i karno-skarbowe, a teraz w świetle obowiązujących przepisów m.in. zawartych w art. 277a kodeksu karnego, grozić jej może kara od 5 do nawet do 25 lat pozbawienia wolności. Wobec kobiety zastosowano także poręcznie majątkowe oraz dozór Policji, nie może także opuszczać naszego kraju.

/KMP Wrocław 

 

Wasze komentarze

Gdzie te 30 milionów pewnie poszło dla rydza .
czwartek, 26.12.2019 21:10 autor:
JAK POSZŁO DO RYDZA TO PÓŁ BIEDY, A...
wtorek, 31.12.2019 11:19 autor: TRÓJ PODZIAŁ WŁADZY
Czy w tym kraju ktoś siedzi za machloje dlugo?
środa, 25.12.2019 18:48 autor:
poniedziałek, 17.2.2020 21:16
poniedziałek, 10.2.2020 09:05
5
Muzeum Techniki
Muzeum Techniki
Wymarzone wesele
Wymarzone wesele