komunikaty.doba.pl
wesele.doba.pl
PKS
PKP
MPK
FORUM

sobota, 19 października 2019

Ziemowita, Jana

4 września otworzą Narodowe Forum Muzyki!

piątek, 23.1.2015 09:10 , komentarze: 1 , odsłony: 3235
kategorie artykułu:

4 września zostanie oficjalnie otwarte Narodowe Forum Muzyki!

Na budowie Narodowego Forum Muzyki pod koniec stycznia do akcji wkroczy odpowiedzialna za akustykę nowojorska firma Artec Consultants Inc (od 2013 roku, część grupy Arup), dlatego teraz w sali głównej montowane są elementy służące do "sterowania dźwiękiem", panele akustyczne są już prawie gotowe, wykładane są również torowiska dla kurtyn akustycznych. W suficie tkwią już lampki, które niedługo oświetlą melomanom drogę do ich foteli podczas inauguracji NFM.

W salach kameralnych A i B zakończono prace związane z techniką dźwięku, w salach A i C stoją rusztowania pod sprzęt nagłośnieniowy i oświetleniowy.

W sali "burgundowej" wyłożono parkiet, a w garderobach artystów i w części biurowej wykładzinę. Zwiedzając NFM, możemy już skorzystać z toalety. Jeszcze tylko meble i pracownicy administracyjni będą mogli przeprowadzić się do nowego budynku.

We foyer wysycha właśnie farba po pierwszym malowaniu. Na potężnej, lekko wypukłej ścianie naprzeciw głównego wejścia montowany jest czarny corian – innowacyjny materiał o fakturze gładkiego kamienia.

4 września oficjalne otwarcie NFM. Już to wiemy.Moja życiowa przygoda ma swoją date graniczną. Oznacza koniec wieloletniej pracy polegającej na przemianie marzeń w program działania. Oznacza też otwarcie na przyszłość. Gdyby chodziło wyłącznie o budynek, nawet najbardziej wspaniały, nowoczesny to pewnie nie odważyłbym się na zawracanie głowy tylu osob, by wydać kilkaset milionów publicznych pieniędzy, Waszych pieniędzy. Narodowe Forum Muzyki to nie tylko bydynek, to nowe zespoły, młodzi ludzie, artyści, którzy przyjechali do Wrocławia realizować swoje plany artystyczne, to dzieci i młodzież uczestniczące w naszych programach edukacyjnych, to słuchacze, widzowie, to Państwo, którzy przychodzicie na koncerty przez nas organizowane. To wszystko dla Was. Wierzyłem zawsze, że to sie uda, a dzis już wiem.Chcę bardzo mocno podkreslić, że to w czym uczestniczymy to dyscyplina zespołowa, zawody drużynowe. Samemu niewiele da się zrobić. Dziękuje więc całej mojej drużynie!!!!! Mamy kilka miesięcy do otwarcia, mam kilka miesięcy żeby Wam wszystkim i każdemu z osobna podziękować. A teraz – ostatnia prosta - napisał na swoim FB Andrzej Kosendiak.

 

Wasze komentarze

http://reduta-dobrego-imienia.pl/?page_i
d=1000
piątek, 23.01.2015 21:12 autor: PETYCJA
wczoraj, 23 godz temu
czwartek, 17.10.2019 11:54
czwartek, 17.10.2019 09:04
poniedziałek, 14.10.2019 09:24
Wymarzone wesele
Wymarzone wesele
Muzeum Techniki
Muzeum Techniki