4. dzień wyścigowy na Partynicach: Ladies Day - Dzień Wolności

piątek, 2.6.2023 14:56 249 0

Piękne kapelusze, ozdobne fascynatory, wytworne stroje, a do tego wyścigowe emocje na najwyższym poziomie – przed nami najbardziej stylowa niedziela na Partynicach: Ladies Day. W programie sportowym dnia znalazło się aż 10 gonitw, w tym dwie najważniejsze płaskie gonitwy sezonu 2023 na wrocławskim torze. Ale Ladies Day to przede wszystkim święto kobiecej elegancji, dlatego organizatorzy przygotowali konkurs dla Pań na najbardziej stylową kreację. Ponadto w programie: pokazy konne, przejażdżki na kucykach oraz specjalna strefa animacji dla dzieci. Nie zabraknie też elementów uświetniających przypadający na 4 czerwca - Dzień Wolności. Organizatorzy zapraszają od godz. 12:00, wstęp na wyścigi jest bezpłatny.

77 KONI, PRESTIŻOWE GONITWY I ĆWIERĆ MILIONA PULI NAGRÓD

77 koni wystartuje w 10 gonitwach zaplanowanych na czerwcową niedzielę. Fani wyścigów mogą zacierać ręce, ponieważ będą dopingować jeźdźców rywalizujących we wszystkich rodzajach gonitw: na dystansach płaskich, płotowych oraz z przeszkodami. Bardzo mocna, międzynarodowa obsada gwarantuje wysoki poziom sportowy. Dwie gonitwy – o Nagrodę Konstelacji oraz IFHAR Cup – to najważniejsze wyścigi płaskie w sezonie 2023 na Partynicach. Łączna pula nagród we wszystkich gonitwach wynosi ponad ćwierć miliona złotych (258 tys), więc jest się o co bić.

Wśród najważniejszych gonitw tego dnia należy również wymienić Memoriał Kasi Litwiniuk, który po raz pierwszy na Partynicach zostanie rozgrany w osobno punktowanym cyklu gonitw tylko dla amazonek – Woman Power Series.

ŚWIĘTO WYŚCIGOWEJ ELEGANCJI, SPECJALNY KONCERT ANI NGUEN DLA PAŃ

Ladies Day to głęboka tradycja krajów, w  których wyścigi konne są bardzo popularne - mówi Jerzy Sawka, dyrektor Wrocławskiego Toru Wyścigów Konnych - Partynice. -  Nam  udało się ją mocno zakorzenić, choć zaczęliśmy  w 2014 roku. Partynice stały się miejscem wyścigowej elegancji. Tu przychodzi więcej pięknie ubranych ludzi, niż do teatrów, opery i filharmonii. A w Dniu Ladies Day oglądamy takie damskie kreacje, których przy innych okazjach  nie mamy szansy zobaczyć.

Z pewnością przyczynia się do tego konkurs, jaki organizatorzy przygotowali specjalnie z myślą o Paniach – na najlepszą wyścigową stylizację.
Aby wziąć w nim udział należy pomiędzy godziną 12:00 a 15:00 dać się sfotografować w specjalnie wydzielonej strefie. Warunkiem koniecznym jest eleganckie nakrycie głowy – kapelusz lub fascynator. Jeżeli takiego Panie nie posiadają, będzie okazja do nabycia go na miejscu, ponieważ w strefie wystawców modowych znajdą się stoiska oferujące eleganckie nakrycia głowy.

Tuż po wyścigach ok godz. 19:00 organizatorzy wspólnie z partnerem dnia – Babie Lato Partynice – zapraszają na koncert Ani Nguen z zespołem. W repertuarze stylizowanym na przełom lat 40 i 50 usłyszymy dźwięki znane z twórczości m.in. Parov Stelar czy Postmodern Jukebox.

DZIEŃ WOLNOŚCI NA PARTYNICACH

4 czerwca to bardzo ważna data w najnowszej historii Polski. Dlatego w niedzielę na Partynicach nie zabraknie nawiązań do rocznicy z 1989 roku. Tradycyjnie na sędziówce przed trybunami pojawi się wielkoformatowy wydruk legendarnej już fotografii pierwszego niekomunistycznego premiera Tadeusza Mazowieckiego z ręką wzniesioną ku górze w charakterystycznym znaku Victorii.

Dyrektor Jerzy Sawka, podczas uroczystego otwarcia dnia, wjedzie na tor konno trzymając flagę z hasłem „Dzień Wolności”. Podczas powitania publiczności nawiąże do rocznicy.

Natomiast konie biorące udział w najważniejszych gonitwach dnia pod siodłem będą miały założone specjalne podkładki również z napisem „Dzień Wolności”.

POKAZY KONNE I ATRAKCJE DLA NAJMŁODSZYCH

W niedzielę będziemy mogli podziwiać nie tylko konie wyścigowe, ale również grupy sportowe z Partynic. Zaplanowano dwa pokazy konne, w pierwszym z nich zobaczymy próby „potęgi skoku” w wykonaniu młodych adeptów szkółki jeździeckiej. W drugim zaprezentuje się najsilniejsza reprezentacja partynickiej grupy woltyżerskiej, będą to medaliści Mistrzostw Polski oraz uczestnicy zawodów Pucharu Świata w woltyżerce sportowej.

Dla osób chcących bliżej poznać życie koni, ich zwyczaje, zachowania, sposoby komunikowania, organizatorzy przygotowali trzy sesje zwiedzania stajni z instruktorem – tutaj obowiązują zapisy online przez stronę bilety.torpartynice.pl.
Podczas dnia wyścigowego nie może zabraknąć atrakcji dla najmłodszych. Przez cały dzień będzie można skorzystać z przejażdżek na kucykach, placu zabaw „Konikowo” oraz parku linowego. Powstanie również specjalna strefa animacji dla dzieci z bogatym programem działań. Po raz kolejny zostaną też rozegrane zawody w ramach wrocławskiej ligi hobby horse.

Ladies Day – Dzień Wolności.
4 czerwca, niedziela, godz. 12:00 – 19:00
Wrocławski Tor Wyścigów Konnych – Partynice, ul. Zwycięska 2
Wstęp wolny

Dodaj komentarz

Komentarze (0)