34. PKO Wrocław Maraton - już 11 września

piątek, 9.9.2016 12:26 1448 0

W drugi wrześniowy weekend, w niedzielę 11 września, Wrocław zostanie biegową stolicą Polski. Tradycyjnie ze Stadionu Olimpijskiego wystartuje maraton. 34. PKO Wrocław Maraton ma być ostatnim sprawdzianem przed jubileuszem w 2017 roku.

Bieg rozpocznie się o godz. 9:00, a maratończycy wystartują przy głównej bramie kompleksu Stadionu Olimpijskiego. Chwilę wcześniej na trasę wyruszają zawodnicy na handbike’ach – rowerach z napędem ręcznym. Limit czasowy to 6 godzin, ostatni biegacze będą pojawiać się na mecie do godz. 15:00.

Chwilę wcześniej na trasę wyruszają zawodnicy na handbike’ach – rowerach z napędem ręcznym. Biegaczy obowiązuje limit czasowy wynoszący 6 godzin. Zawodnicy, którzy na półmetku osiągną czas powyżej 180 minut lub którzy nie dobiegną do mety do godz. 15:00 zobowiązani są do przerwania biegu i zejścia z trasy.

Wrocławska trasa liczy 42 195 metrów i posiada atest AIMS i PZLA.

Maratończycy wyruszą – tradycyjnie – ze Stadionu Olimpijskiego, po czym aleją Różyckiego i ulicą Sienkiewicza pobiegną do placu Bema. Tam skręcą na południe, przemierzą dwie wyspy– Młyńską i Piasek (mijając zabytkowy Ostrów Tumski), okrążą centrum ulicami Grodzką, Nowy Świat i Kazimierza Wielkiego. Następnie zawodnicy udadzą się ulicami Piotra Skargi, Kołłątaja, Stawową i Borowską, aż do południowego traktu – obwodnicy śródmiejskiej: ulic Armii Krajowej, Wiśniowej i Hallera.

Sportowcy wrócą w kierunku centrum ulicą Grabiszyńska i Podwalem, skąd pomkną Legnicką i Lotniczą aż do Stadionu Miejskiego, który okrążą aleją Śląska. Ulice Pilczycka, Starogroblowa, Długa i Dmowskiego poprowadzą ich znów do centrum. Na północ uczestnicy podążą Kurkową, Łowiecką i Bałtycką, skręcą w Żmigrodzka, alejami Kasprowicza i Boya – Żeleńskiego oraz ulicą Toruńską dotrą do Bruecknera. Następnie Mostami Jagiellońskimi i aleją Kochanowskiego pobiegną do alei Różyckiego, którą dostaną się z powrotem na Stadion Olimpijski. Więcej informacji TUTAJ.

Utrudnienia
W niedzielę, 11.06.2016 r. od około godz. 8:00 do 15:00 przewiduje się utrudnienia w komunikacji na terenie Wrocławia:

Czasy przebiegania zawodników na trasie 34. PKO Wrocław Maratonu

Imprezy towarzyszące

Tradycyjnie jak co roku, wrocławski maraton to atrakcja nie tylko dla 6500 osób które wystartują w biegu, ale także ich rodzin i mieszkańców, którzy zechcą kibicować.

  • Targi Sport Expo, hala wielofunkcyjna AWF, piątek: godz. 16:00 – 22:00, sobota: godz. 9:00 – 22:00, niedziela: 6:00 – 14:00
  • Panel Dyskusyjny przygotowany wspólnie z magazynem Runner’s World. 10 września , godz. 18:00 w budynku P-1 AWF (przy miasteczku maratońskim). Gościem specjalnym wydarzenia będzie reprezentantka Polski w maratonie podczas ostatnich igrzysk olimpijskich w Rio de Janeiro i Mistrzyni Polski na dystansie 5 i 10 km Iwona Lewandowska. Podczas panelu głos zabiorą również: Paweł Ochal – Mistrz Polski w maratonie, Katarzyna Biłous – dietetyczka sportowa, Jerzy Górski – ultramaratończyk.
  • Miasteczko Sportowe otwarte dla wszystkich, w pobliżu strefy startu i mety (na Polach Marsowych) od 8:00 do 16:00. Wśród przygotowanych atrakcji znajdą się, między innymi dmuchane atrakcje dla dzieci, zajęcia z dyscyplinami The World Games 2017, konkursy, miasteczko lekkoatletyczne i ogródek rekreacyjny. Swoją obecność zapowiedzieli także piłkarze Śląska Wrocław.
  • PKO Bieg Rodzinny, brama główna kompleksu Stadionu Olimpijskiego, bezpośrednio po starcie 34. PKO Wrocław Maratonu (ok. godz. 9.15). Propozycja dla wszystkich – niezależnie od wieku, kondycji czy biegowego doświadczenia. Amatorzy biegania, którzy wyruszą na trasę, będą mieli do pokonania dystans 2 km. Zapisy do biegu zostały uruchomione 1 sierpnia – można ich dokonać drogą internetową (www.wroclawmaraton.pl) lub osobiście (od 2 do 9 września) w punkcie PKO Biegu Olimpijskiego w galerii handlowej Sky Tower we Wrocławiu (1. piętro).

Wzdłuż trasy maratonu rozstawione zostanie kilkanaście punktów dla kibiców dopingujących zawodników 34. PKO Wrocław Maratonu. Część z nich to miejsca, w których DJe zapewnią zagrzewającą do biegu muzykę, w pozostałych lokalizacjach atrakcje zapewnią lokalne media, kluby sportowe i mieszkańcy miasta – każdy chętny może wziąć udział w Konkursie na dopingowanie zawodników. Wystarczy zebrać grupę znajomych i zgłosić się przez wypełnienie formularza dostępnego na stronie internetowej www.wroclawmaraton.pl - dla najlepszej grupy przewidziano atrakcyjne nagrody.

Biegacze będą mieli możliwość przemierzenia trasy w „grupie turystycznej”. Każdy z uczestników może wybrać ukończenie trasy bez nacisku na jak najlepszy czas i bicie rekordu, ale za to z opowieścią o historii Stolicy Dolnego Śląska i najciekawszymi faktami z dziejów Wrocławia, przekazywanymi na żywo przez pacemakera-przewodnika. Po raz pierwszy „grupa turystyczna” wystartowała w 4. PKO Nocnym Wrocław Półmaratonie i została entuzjastycznie przyjęta – 34. PKO Wrocław Maraton będzie debiutem dla „zwiedzających biegaczy” na pełnym królewskim dystansie.

Wspólna rozgrzewka
Maraton Wrocławski zaprasza na wspólną rozgrzewkę przygotowaną przez trenerów programu I Ty możesz zostać maratończykiem. Jak co roku zbiórka odbędzie się o godzinie 8.00 na terenie bocznego boiska rozgrzewkowego przy stadionie lekkoatletycznym AWF Wrocław. Podczas ćwiczeń trenerzy przekażą ostatnie, cenne wskazówki przed startem. Uczestnicy rozgrzewki zobowiązani są do założenia tegorocznej koszulki maratońskiej, aby jednolicie wyglądać na zdjęciu pamiątkowym.

Nagrody w loterii
Wśród wszystkich osób, które ukończą 34. PKO Wrocław Maraton zostanie przeprowadzone losowanie atrakcyjnych nagród. Najważniejszą z nich będzie samochód Toyota Aygo, zaś nagrody dodatkowe stanowić będą tablety Lenovo Tab 2. Podobnie jak w latach ubiegłych laureaci nie będą musieli być obecni podczas losowania. Pozwoli to zawodnikom na szybszą regeneracją oraz powrót do domów i bliskich.

Medal
Na mecie biegu czekać będą medale pokryte galwanicznie warstwą srebra próby 950, patynowane, lakierowane oraz wypełnione półtransparentną emalią jubilerską w kolorze zielonym. Ich awers przestawia zabytkową Halę Stulecia wpisaną na listę Światowego Dziedzictwa UNESCO. Podobnie, jak w ubiegłym roku, kiedy medale wrocławskich biegów tworzyły całość: krasnala i jego „domek”, trofea półmaratonu i maratonu są częściami większej kompozycji. Tym razem uczestnicy otrzymują krążki przedstawiające ważne obiekty Wrocławia za ukończenie czterech imprez: 4. i 5. PKO Nocnego Wrocław Półmaratonu oraz 34. i 35. PKO Wrocław Maratonu

źródło: Wrocław pl

Dodaj komentarz

Komentarze (0)