3 sposoby na bezpieczne kupowanie kryptowalut już dziś

piątek, 12.8.2022 15:46 117

Kryptowaluty są obecnie bardzo popularne. Jeśli są Państwo jak większość ludzi, to prawdopodobnie słyszeli Państwo o Bitcoin, Ethereum i Litecoin, ale być może nie wiedzą Państwo, jak je kupić. W tym wpisie na blogu nauczymy Państwa, jak kupić kryptowaluty zarówno w środowisku online, jak i offline. Niezależnie od tego, czy jest Pan doświadczonym inwestorem kryptowalutowym, czy dopiero zaczyna, proszę przeczytać ten wpis.

Gdzie kupić kryptowaluty?

Istnieje kilka różnych sposobów kupowania kryptowalut. Najpopularniejszym sposobem jest wymiana kryptowalut online, która pozwala na wymianę waluty (np. PLN) na cyfrowe monety. Do najpopularniejszych giełd należą Binance, FTX i Coinbase. Inną możliwością jest skorzystanie z platformy handlowej, takiej jak eToro lub Libertex. Platformy te pozwalają na kupowanie kryptowalut bezpośrednio od innych użytkowników, co może być świetnym sposobem na uzyskanie lepszych ofert. Wreszcie, można również kupować kryptowaluty w bankomatach.

Jak kupić kryptowaluty na giełdzie kryptowalut?

Zdjęcie: kryptoinvest.pl

Jeżeli chcą Państwo kupić kryptowaluty, pierwszą rzeczą, którą należy zrobić, jest założenie konta na giełdzie kryptowalut. Po założeniu konta należy połączyć je z metodą płatności. Większość giełd akceptuje przelewy bankowe, karty kredytowe/debetowe lub przelewy.

Jeśli potrzebujesz przewodnika krok po kroku, możesz skorzystać także z informacji ekspertów o tym, jak kupić kryptowaluty z giełdy kryptowalut lub platformy handlowej.

Po zasileniu konta można zacząć kupić i sprzedawać kryptowaluty. Przy każdej transakcji należy określić ilość waluty fiat lub monet cyfrowych, które chcą Państwo kupić/sprzedać, a także cenę, jaką są Państwo gotowi zapłacić/otrzymać. Należy pamiętać, że w świecie kryptowalut ceny mogą się szybko zmieniać, dlatego zawsze warto ustawić zlecenie z limitem (które realizuje transakcję po określonej cenie) zamiast zlecenia rynkowego (które realizuje transakcję po aktualnej cenie rynkowej).

To wszystko! Po dokonaniu pierwszej transakcji, mogą Państwo zacząć poznawać inne funkcje giełdy. Na przykład większość giełd pozwala na przechowywanie kryptowalut w portfelu internetowym, co może być wygodne, jeżeli zamierzają Państwo zatrzymać swoją inwestycję na dłużej. Należy jednak pamiętać, że portfele internetowe są podatne na włamania, dlatego dla zwiększenia bezpieczeństwa zalecamy przechowywanie Państwa monet w portfelu offline.

Kryptowaluty z platformą handlową

Jeżeli chcą Państwo kupić kryptowaluty, inną możliwością jest skorzystanie z platformy handlowej, takiej jak eToro lub Libertex. Platformy te działają podobnie jak giełdy, ale umożliwiają również handel kryptowalutami w stosunku do innych aktywów, takich jak akcje czy towary. Może to być świetny sposób na dywersyfikację Państwa portfela i poznanie świata kryptowalut bez konieczności stawiania wszystkiego na jedną kryptowalutę.

Po zarejestrowaniu się na platformie handlowej, należy wpłacić trochę pieniędzy na swoje konto. Po tym można zacząć kupować i sprzedawać kryptowaluty. Przy każdej transakcji należy określić ilość waluty fiat lub monet cyfrowych, które chcą Państwo kupić/sprzedać, a także cenę, jaką są Państwo gotowi zapłacić/otrzymać. Należy pamiętać, że w świecie kryptowalut ceny mogą się szybko zmieniać, dlatego zawsze warto ustawić zlecenie z limitem (które realizuje transakcję po określonej cenie) zamiast zlecenia rynkowego (które realizuje transakcję po aktualnej cenie rynkowej).

Większość platform handlowych pozwala również na przechowywanie Państwa kryptowalut w portfelu online, ale zalecamy przeniesienie ich do portfela offline dla zwiększenia bezpieczeństwa.

Kupować kryptowaluty w bankomaciekrypto2

Zdjęcie: bitcoinatm.com

Jeżeli chcą Państwo kupić kryptowaluty osobiście, jedną z opcji jest skorzystanie z bankomatu. Bankomaty Bitcoin stają się coraz bardziej popularne i pozwalają na zakup Bitcoinów (i czasami innych monet cyfrowych) za gotówkę. Należy jednak pamiętać, że opłaty mogą być wysokie - czasami nawet 15% - dlatego zawsze warto sprawdzić tabelę opłat przed dokonaniem zakupu.

Dzięki tej stronie możesz wyszukać gdzie jest najbliższy bankomat Bitcoin w Polsce w pobliżu Ciebie.

Ostatnie przemyślenia

Niezależnie od wybranej metody, należy pamiętać o kilku rzeczach. Po pierwsze, zawsze należy korzystać z renomowanej platformy lub serwisu. W świecie kryptowalut doszło do wielu oszustw, dlatego ważne jest, aby zrobić rozeznanie przed dokonaniem jakichkolwiek zakupów. Po drugie, należy pamiętać, aby trzymać swoje monety w bezpiecznym portfelu. Wiele giełd oferuje wbudowane portfele, ale mogą Państwo również przechowywać swoje tokeny offline w portfelu sprzętowym, takim jak Trezor lub Ledger.