3 okoliczności, w których warto zainwestować w regały wjezdne

czwartek, 28.10.2021 15:54 304

Regały wjezdne, określane również jako drive-in, to jedne z najwydajniejszych typów konstrukcji do składowania towarów gromadzonych na paletach. Instalacje te wykorzystują niemal całą dostępną przestrzeń magazynową i mogą umożliwić wózkom widłowym wjazd do wnętrza konstrukcji, co pozwala wyeliminować zbędne korytarze robocze. Kiedy warto rozważyć inwestycję w tego typu regały?

1. Regały wjezdne doskonale funkcjonują w ograniczonej przestrzeni

Ergonomiczne regały wjezdne doskonale sprawdzają szczególnie w tych magazynach, które ustawicznie mierzą się z problemami względem niewystarczającej wolnej przestrzeni. Wdrożenie tego typu konstrukcji pozwala ograniczyć liczbę korytarzy roboczych, a wózki widłowe mogą dostarczyć palety w głąb regału.

Cecha ta jest szczególnie istotna przy składowaniu produktów, które nie podlegają zasadzie składowania FIFO, tj. First In, First Out. Towary o krótszej przydatności do spożycia można bez trudu gromadzić np. na wyższych poziomach, zachowując do nich swobodny dostęp do momentu przekazania ich w dalszą drogę.

2. Konieczność zachowania towaru w specjalnych warunkach

Inwestycja w regały wjezdne może okazać się nieoceniona w sytuacjach, gdy prawidłowe gromadzenie danych jednostek wymaga zachowania właściwej temperatury. Czynnik ten jest szczególnie istotny m.in. w zakładach spożywczych czy przemyśle farmaceutycznym, które wyposażają swe magazyny w chłodnie bądź mroźnie.

Dzięki skupieniu palet na mniejszym obszarze, koszty eksploatacyjne wyraźnie spadają, a inwestycja szybciej osiąga zakładaną rentowność. Warto pamiętać również, aby wybrany regał wjezdny był wyprodukowany z odpowiedniego gatunku stali, który nie utraci swych właściwości nośnych pod wpływem niskiej temperatury.

Element wyposażenia regałów wjezdnych Nedcon Silesia | źródło: nedcon.pl

3. Regał wjezdny pomaga gromadzić delikatne towary

Zdecydowanie się na regały wjezdne sprzyja również wyeliminowaniu problemów, z jakimi borykają się firmy stawiające na składowanie blokowe. Choć rozwiązanie to pozwala gromadzić dużą liczbę palet, praktycznie wyklucza możliwość stosowania innej zasady składowania niż LIFO (Last In, First Out). Gromadzenie palet jedna na drugiej nie sprzyja również przechowywaniu jednostek delikatnych i podatnych na uszkodzenia.

Regał wjezdny eliminuje zagrożenia wywołane przez nacisk kolejnych palet, co sprzyja ochronie najbardziej wrażliwych jednostek. Warto pamiętać również o wspomnianych wyżej korzyściach, związanych z możliwością składowania w duchu zasady FIFO – pracownicy zyskują więcej możliwości praktycznego składowania palet i wydawania ich zgodnie z bieżącym zapotrzebowaniem.

Które marki oferują sprawdzone regały wjezdne?

Kupując regał wjezdny warto postawić na ofertę wiodących producentów na polskim rynku, którzy dysponują zarówno odpowiednim zapleczem technologicznym, jak i ekspercką wiedzą. Jedną z takich marek jest przedsiębiorstw Nedcon Silesia, która brała czynny udział w opracowaniu norm, jakim podlegają regały wjezdne. Specjaliści firmy Nedcon wspierali tworzenia oprogramowania do tworzenia projektów 3D, używanego w procesie aranżacji magazynów.

Już dziś dołącz do ponad tysiąca zadowolonych klientów marki Nedcon i przekonaj się, jak wiele korzyści mogą zapewnić Ci szczegółowo przetestowane i niezawodne regały wjezdne.

Źródło: nedcon.pl