komunikaty.doba.pl
wesele.doba.pl
PKS
PKP
MPK
FORUM

czwartek, 1 października 2020

Danuty, Remigiusza

27-latek atakował przypadkowe kobiety na chodniku. Jest już w rękach policji

czwartek, 29.8.2019 15:24 , komentarze: 1 , odsłony: 1960
kategorie artykułu:

We własnym mieszkaniu, został zatrzymany 27-latek z Wrocławia, który zaatakował dwie przypadkowe kobiety spacerujące jedną z ulic Swojczyc. Policjanci z Komisariatu Policji Wrocław-Osiedle, od po zgłoszeniu zajęli się sprawą i przeprowadzili działania operacyjne, które pozwoliły na zatrzymanie i przedstawienie zarzutów podejrzanemu. Następnie na bezie zgromadzonego przez funkcjonariuszy materiału dowodowego, sąd podjął decyzję o zastosowaniu wobec mężczyzny środka zapobiegawczego w postaci tymczasowego aresztowania. Grozić mu może kara do 5 lat pozbawienia wolności.

       Fot. Pixabay

Skuteczne działania funkcjonariuszy Referatu Kryminalnego z Komisariatu Policji Wrocław – Osiedle, doprowadziły do zatrzymania osoby podejrzanej o atak na dwie przypadkowe kobiety. Doświadczeni policjanci potrzebowali kilkudziesięciu godzin, aby namierzyć sprawcę tych czynów, ale również zebrać odpowiedni materiał dowodowy, który pozwolił na przedstawienie mu zarzutów przed sądem.

Wszystko zaczęło się od zgłoszenia, które otrzymał operator numeru alarmowego. Według podanych informacji, nieznany mężczyzna w godzinach porannych zaatakował przypadkową kobietę, która jedną z ulic na wrocławskich Swojczycach. Sprawca uderzył swoją ofiarę w twarz i spowodował uraz ucha. Niestety konieczne było udzielenie poszkodowanej pomocy medycznej. Jak ustalili policjanci, tego samego ranka podejrzany zaatakował jeszcze jedną kobietę kopiąc ją w nogi.

Mając wiedzę o tych zdarzeniach, policjanci bezzwłocznie rozpoczęli intensywne działania ukierunkowane na ustalenie, a następnie zatrzymanie sprawcy. Przesłuchali świadków zdarzenia, zabezpieczyli monitoring i w ciągu kilkudziesięciu godzin wiedzieli, kto popełnił te czyny.

27-letni wrocławianin został zatrzymany w godzinach porannych, we własnym mieszkaniu na osiedlu Popowice. Zupełnie nie spodziewał się wizyty mundurowych. Nie potrafił też wytłumaczyć, dlaczego zaatakował przypadkowe kobiety. Po czynnościach został doprowadzony do policyjnej izby zatrzymań.

Zebrany przez policjantów materiał dowodowy umożliwił przedstawianie 27-latkowi zarzutu spowodowanie średniego uszczerbku na zdrowiu, za co grozi kara do 5 lat pozbawienia wolności.

Dzięki pracy policjantów, sąd przychylił się do wniosku prokuratora i zastosował wobec zatrzymanego mężczyzny środek zapobiegawczy w postaci tymczasowego aresztowania na 3 miesiące. O tym, jaki wyrok za swój czyn usłyszy wrocławianin, zadecyduje teraz na sprawie końcowej sąd.

/KMP Wrocław

 

Wasze komentarze

Czy dziennikarze DOBY potrafią pisać? "
piątek, 30.08.2019 06:04 autor:
poniedziałek, 28.9.2020 17:46
czwartek, 24.9.2020 11:03
poniedziałek, 21.9.2020 10:23
Wymarzone wesele
Wymarzone wesele
Muzeum Techniki
Muzeum Techniki