komunikaty.doba.pl
wesele.doba.pl
PKS
PKP
MPK
FORUM

środa, 3 czerwca 2020

Leszka, Tamary


22-latek jechał buspasem i nie stosował się do sygnalizacji świetlnej. Był pod wpływem narkotyków

wtorek, 31.3.2020 13:42 , komentarze: 0 , odsłony: 363
kategorie artykułu:

Policjanci z drogówki zwrócili uwagę na kierującego osobową Skodą, łamiącego liczne przepisy ruchu drogowego. Był to początek problemów wrocławianina, bo mężczyzna podczas rozmowy z mundurowymi, przyznał się do zażycia narkotyków w dniu kontroli drogowej. Jakby tego było mało, funkcjonariusze ujawnili przy nim kilkanaście porcji substancji, których posiadanie zabronione jest ustawą o przeciwdziałaniu narkomani. O losie mężczyzny zadecyduje sąd. Grozić mu może kara pozbawienia wolności do 3 lat.

Mundurowi Wydziału Ruchu Drogowego z Komendy Miejskiej Policji we Wrocławiu, patrolując wieczorową porą ulice naszego miasta zauważyli kierującego osobową Skodą, który nie stosował się do przepisów ruchu drogowego. 22-latek poruszał się z nadmierną prędkością buspasem, a na skrzyżowaniu ulic Hubskiej i Pułaskiego, nie zastosował się do sygnalizacji świetlnej i przejechał przez nie na czerwonym świetle.

Policjanci postanowili jak najszybciej przerwać tę niebezpieczną jazdę, a także sprawdzić co jest przyczyną nierespektowania przepisów przez kierowcę. Mężczyzna po chwili został zatrzymany i oświadczył, że powodem takiego jego zachowania na drodze jest pośpiech, umówił bowiem się na spotkanie z dziewczyną.

Funkcjonariusze zauważyli nienaturalne zachowanie 22-latka, który stał się bardzo nerwowy, zaczął się trząść, a także unikał kontaktu wzrokowego z mundurowymi. Mężczyzna chciał ukryć swoje źrenice przed wzrokiem policjantów, które były mocno poszerzone, wskazując, że 22-latek może być pod wpływem działania środków odurzających.

Kierujący wyznał mundurowym, że w dniu kontroli drogowej palił marihuanę, a także zażywał amfetaminę. Nie był to jednak koniec jego problemów, policjanci ujawnili w kieszeni spodni mężczyzny, woreczek foliowy z zawartością suszu roślinnego. Sprawdzenie pojazdu doprowadziło do ujawnienia w schowku od strony kierowcy woreczka strunowego z zawartością proszku koloru białego, a w środkowej części samochodu w paczce po papierosach skręta z zawartością suszu roślinnego. Mundurowi ujawnili i zabezpieczyli łącznie kilkanaście porcji handlowych marihuany i amfetaminy.

Prawo jazdy lekkomyślnego kierującego zostało zatrzymane, jego pojazd odholowany na parking strzeżony. 22-latek trafił prosto do policyjnego pomieszczenia dla osób zatrzymanych.

Teraz o jego losie zadecyduje sąd, a zgodnie z obowiązującymi przepisami grozi mu kara pozbawienia wolności do 3 lat.

/KMP Wrocław

 

Wasze komentarze

wtorek, 2.6.2020 13:23
1
czwartek, 28.5.2020 08:00
Wymarzone wesele
Wymarzone wesele
Muzeum Techniki
Muzeum Techniki