21 maja rusza rekrutacja na Uniwersytet Medyczny we Wrocławiu

poniedziałek, 21.5.2018 11:00 1153 0

21 maja 2018 Uniwersytet Medyczny we Wrocławiu rozpoczyna pierwszy etap rekrutacji na rok akademicki 2018/2019 - rejestrację w systemie Internetowej Rekrutacji Kandydatów na dziesięć kierunków. Kandydaci będą mogli rejestrować się do 11 lipca włącznie.

W tegorocznej rekrutacji zwiększy się pula miejsc dla kandydatów. Uczelnia przygotowała miejsca dla 265 lekarzy. Rok wcześniej limit na tym kierunku wynosił 253 osoby. 140 miejsc, czyli o 13 więcej niż w roku poprzednim, czeka na kierunku pielęgniarskim. 

Nowy rok akademicki przyniesie dużą zmianą w dydaktyce na Uniwersytecie Medycznym. W pełni funkcjonować już będzie Centrum Symulacji Medycznej (CSM). Ta ultra-nowoczesna placówka dydaktyczna to szpital w miniaturze, w którym role pacjentów pełnią wysokiej klasy fantomy, pozwalające na naukę najbardziej zaawansowanych procedur medycznych. - Od wielu lat byliśmy przekonani, że studia muszą stać się bardziej praktyczne, a zajęcia prowadzone w CSM oznaczają zmianę praktyki dydaktycznej również pod względem mentalnym – podkreśla prorektor ds. rozwoju uczelni prof. Jacek Szepietowski. 

Chętni do podjęcia studiów na Uniwersytecie Medycznym we Wrocławiu w roku akademickim 2018/2019 już od 21 maja mogą rejestrować się na następujące kierunki: 

Studia jednolite magisterskie:

  • lekarski (Wydział Lekarski),
  • lekarsko-dentystyczny (Wydział Lekarsko-Stomatologiczny),
  • farmację (Wydział Farmaceutyczny z Oddziałem Analityki Medycznej),
  • analitykę medyczną (Wydział Farmaceutyczny z Oddziałem Analityki Medycznej),
  • fizjoterapię (Wydział Nauk o Zdrowiu),

Studia I stopnia (trzyletnie)

  • pielęgniarstwo (Wydział Nauk o Zdrowiu),
  • położnictwo (Wydział Nauk o Zdrowiu),
  • dietetykę (Wydział Nauk o Zdrowiu),
  • ratownictwo medyczne (Wydział Nauk o Zdrowiu),
  • zdrowie publiczne (Wydział Nauk o Zdrowiu)

Z dniem 21 maja 2018 roku rusza również rejestracja na studia niestacjonarne I stopnia na kierunek zdrowie publiczne (Wydział Nauk o Zdrowiu) oraz studia niestacjonarne jednolite magisterskie na fizjoterapię.

Rejestracja na studia stacjonarne II stopnia na kierunki: pielęgniarstwo, położnictwo, dietetykę, fizjoterapię i zdrowie publiczne oraz II stopnia niestacjonarne: pielęgniarstwo, położnictwo, fizjoterapię, zdrowie publiczne rozpocznie się 12 lipca.

Rejestracja na studia niestacjonarne jednolite magisterskie na kierunki: lekarski, lekarsko-dentystyczny, farmację i analitykę medyczną rozpocznie się 13 lipca.

Osoby rejestrujące się w systemie już teraz, po ogłoszeniu wyników matur, co nastąpi 3 lipca, muszą samodzielnie wprowadzić swoje wyniki do systemu IRK. Termin rejestracji oraz wniesienia opłaty rekrutacyjnej za wybrany kierunek lub kierunki upływa 11 lipca, natomiast 13 lipca zostaną ogłoszone pierwsze listy osób zakwalifikowanych do przyjęcia na studia na Uniwersytecie Medycznym we Wrocławiu. 

Fot. Tomasz Walów

Dodaj komentarz

Komentarze (0)