21.11, Zwiedzanie Muzeum Śląska Wrocław z Renata Mauer-Różańską

poniedziałek, 20.11.2023 09:51 0

W miniony czwartek (16.11.) odbyło się pierwsze specjalne zwiedzanie Muzeum Śląska Wrocław na Tarczyński Arenie z ważną postacią WKS-u. Razem z gośćmi muzeum, obiekt zwiedzał Yehor Matsenko, defensor piłkarskiego Śląska Wrocław. Obrońca chętnie zabierał głos, opowiadał o swoich przeżyciach związanych z grą we Wrocławiu, pozował do zdjęć z fanami i rozdawał autografy. Jednemu z młodych kibiców podarował nawet własną czapkę – w nagrodę za prawidłową odpowiedź na pytanie.

- Muzeum – top! – mówił Matsenko podczas zwiedzania. Przyznam, że wcześniej tu nie byłem, bo jest czynne dopiero od niedawna. Bardzo się cieszę, że pojawiła się taka okazja. Jest tu dużo historii, motywującej nawet do tego, żeby pojawiła się kiedyś tu i o mnie jakaś wzmianka… Czas pokaże. Cieszę się bardzo, że jestem tu dziś jako gość. Bliskość z kibicami jest bardzo ważna!

Kolejną ważną dla Śląska postacią, która odwiedzi muzeum, będzie Renata Mauer-Różańska. Już w najbliższy wtorek, 21.11., o 18:00 dwukrotna mistrzyni olimpijska będzie podziwiała zbiory Muzeum Śląska Wrocław ze wszystkimi chętnymi. Podczas swojej kariery w barwach WKS-u Renata Mauer-Różańska zdobyła w strzelectwie sportowym dwa złote medale Igrzysk Olimpijskich (Atlanta 1996, Sydney 2000) oraz brązowy (Atlanta 1996). Dwukrotnie została wicemistrzynią świata (Moskwa 1990, Barcelona 1998), i mistrzynią Europy.

Bilet do muzeum można kupić z wyprzedzeniem za pomocą strony internetowej: www.muzeumslaskwroclaw.pl. Tuż obok Muzeum Śląska Wrocław znajduje się Browar Stu Mostów – Sports Bar, otwarty od 12:00 do 22:00. Podczas specjalnego zwiedzania będzie możliwość odwiedzenia jedynie Muzeum Śląska Wrocław – bez stadionu. Oznacza to, że bilet normalny kosztuje maksymalnie 25 zł, a po uwzględnieniu szeregu zniżek cena wejściówki może wynieść nawet 7,50 zł. W tym dniu (wtorek, 21.11.) muzeum będzie czynne godzinę dłużej – do 19:00.

Dodaj komentarz

Komentarze (0)