komunikaty.doba.pl
wesele.doba.pl
PKS
PKP
MPK
FORUM

środa, 19 lutego 2020

Arnolda, Konrada

19-latek chciał sprzedać policjantom marihuanę

środa, 22.1.2020 08:49 , komentarze: 5 , odsłony: 2783
kategorie artykułu:

Niecodzienna sytuacja miała miejsce na jednej z wrocławskich ulic. Policyjni wywiadowcy zostali zaczepieni przez ,,dilera’’ chcącego sprzedać im marihuanę. Pechowa dla mężczyzny transakcja, zakończyła się zabezpieczeniem przez funkcjonariuszy kilkudziesięciu porcji handlowych marihuany i zatrzymaniem dwóch osób. Mężczyźni naruszyli bowiem przepisy ustawy o przeciwdziałaniu narkomanii i teraz oboje odpowiedzą m.in. za posiadanie środków odurzających. Sprzedający narkotyki musi się dodatkowo liczyć z karą za wprowadzanie ich do obrotu. Czyn ten jest zagrożony karą pozbawienia wolności do lat 10.

W obecnych czasach, niektórzy młodzi ludzie niestety traktują marihuanę, jako zwykłą używkę. Wielu osobom wydaję się bowiem, że nie ma szkodliwego wpływu na organizm człowieka. Przez to przeświadczenie osoby palące tzw. „zioło” uważają, że kary związane z posiadaniem marihuany, bądź wprowadzanie jej do obrotu są zbyt surowe. Jednak jak wszyscy wiemy, co jest też naukowo udowodnione, każdy narkotyk niszczy organizm człowieka, a w szczególności młody rozwijający się. Dla tego, tak ważna jest walka z przestępczością narkotykową, w tym z osobami zajmującymi się rozprowadzaniem środków odurzających. 

Prowadząc właśnie tego typu działania, wrocławscy policjanci około godziny 23.00, zauważyli dwóch mężczyzn dokonujących transakcji narkotykowej. Jeden z nich po dokonanej wymianie, szukał kolejnych potencjalnych kupców i padło na nieumundurowanych funkcjonariuszy. 19-latek podszedł do policjanta i rozglądając się nerwowo, wręczył mu foliowe zawiniątko. Substancją znajdującą się w środku, po przebadaniu okazała się być marihuana. Jak wielkie musiało być jego zdziwienie, kiedy policjant przedstawił się i okazał legitymację służbową. Policjanci zatrzymali też osobę, która chwilę wcześniej kupiła środki odurzające oraz zabezpieczyli kilkadziesiąt porcji handlowych marihuany.

Mężczyzna prowadzący na wrocławskich ulicach swoją przestępczą działalność handlową, odpowie teraz za posiadanie narkotyków oraz wprowadzenie ich do obrotu. O jego losie zadecyduje ostatecznie sąd, a grozić mu może kara pozbawienia wolności nawet do lat 10.

Natomiast drugi z mężczyzn, będzie musiał liczyć się z konsekwencjami związanymi z posiadaniem środków odurzających. W myśl przepisów ustawy o przeciwdziałaniu narkomanii, 19-latkowi grozić może kara do 3 lat pozbawienia wolności. 

/KMP Wrocław

 

Wasze komentarze

Żenada u nas za trawę zamykają w normalnych krajach ludzie...
czwartek, 23.01.2020 08:20 autor: Breslauer
A co Ty taki zbulwersowany
niedziela, 02.02.2020 18:12 autor: Kazek
Zalegalizować
środa, 22.01.2020 11:12 autor:
wtorek, 18.2.2020 07:00
poniedziałek, 10.2.2020 09:05
5
wtorek, 4.2.2020 11:20
Wymarzone wesele
Wymarzone wesele
Muzeum Techniki
Muzeum Techniki