komunikaty.doba.pl
wesele.doba.pl
PKS
PKP
MPK
FORUM

czwartek, 1 października 2020

Danuty, Remigiusza

17-letni wrocławianin zatrzymany ze znaczą ilością narkotyków. Resztki amfetaminy miał na rękawie

piątek, 20.9.2019 11:17 , komentarze: 0 , odsłony: 1319
kategorie artykułu:

Sporą ilość narkotyków posiadał przy sobie 17-letni wrocławianin, który został zatrzymany przez policjantów Wydziału Prewencji i Patrolowego z Komendy Miejskiej Policji. Funkcjonariusze podczas interwencji ujawnili przy nastolatku kilkanaście opakowań z białym proszkiem, a także jego resztki na ubraniu. Wszystko próbował sprytnie ukryć. Teraz przed sądem będzie musiał wytłumaczyć, jak znalazł się w posiadaniu tych substancji. Grożą mu nawet 3 lata pozbawienia wolności.

Funkcjonariusze podczas patrolowania przydzielonego rejonu służbowego zwracają szczególną uwagę na wszelkie zmiany w otoczeniu, które mogą świadczyć o złamaniu prawa. Jeśli zauważą osobę, która w środku nocy chodzi wokół zaparkowanych pojazdów, istnieje wysokie prawdopodobieństwo, że spytają ją, skąd takie zainteresowanie akurat tymi samochodami. Jeśli zauważą kogoś, kto na widok policjantów zachowuje się bardzo nerwowo, albo próbuje ukryć się przed wzrokiem stróżów prawa, to wtedy również sprawdzą jaki jest powód takiego, a nie innego zachowania. Tak właśnie było w przypadku 17-letniego mieszkańca Wrocławia, który na widok funkcjonariuszy zaczął zachowywać się nerwowo oraz próbował ukryć ślady białego proszku na ubraniu.

Mundurowi zainteresowali się dwoma młodymi mężczyznami rozmawiającymi wieczorem na wrocławskim rynku. Jeden z nich na widok policjantów zaczął zachowywać się nerwowo, co nie umknęło uwadze funkcjonariuszy. Zauważyli również ślady białego proszku na rękawach jego ubrania. Postanowili z nim porozmawiać.

Podczas konwersacji z 17-latkiem ten wydał policjantom foliowe opakowanie, w którym znajdowała się biała substancja. Wrocławianin sam przyznał się mundurowym, że jest to amfetamina. W związku z podejrzeniem popełnienia przestępstwa mężczyzna został zatrzymany. Podczas czynności funkcjonariusze ujawnili przy 17-latku jeszcze kilkanaście foliowych worków, w których tak jak w pierwszym wydanym przez chłopaka, znajdowały się narkotyki w łącznej kilkudziesięciu porcji handlowych!

Mężczyzna nie chciał się przyznać, jak wszedł w posiadanie takiej ilości amfetaminy. Policjanci zabezpieczyli ujawnione opakowania, a następnie doprowadzili młodego wrocławianina do policyjnej izby zatrzymań. Teraz będzie musiał odpowiedzieć przed sądem za popełnione przestępstwo. Zgodnie z Ustawą o Przeciwdziałaniu Narkomanii mogą mu grozić nawet 3 lata pozbawienia wolności.

/KMP Wrocław

 

Wasze komentarze

wczoraj, 20 godz temu
czwartek, 24.9.2020 10:18
Wymarzone wesele
Wymarzone wesele
Muzeum Techniki
Muzeum Techniki