komunikaty.doba.pl
wesele.doba.pl
PKS
PKP
MPK
FORUM

sobota, 8 sierpnia 2020

Cypriana, Emiliana

17-letni mieszkaniec Wrocławia został zatrzymany ze sporą ilością narkotyków

czwartek, 11.7.2019 08:15 , komentarze: 0 , odsłony: 974
kategorie artykułu:

Ponad 40 porcji różnych narkotyków miał przy sobie 17-letni mieszkaniec Wrocławia, gdy został zatrzymany przez policjantów z Wrocławia. Młody mężczyzna twierdził, że narkotyki znalazł i właśnie szedł na imprezę, na której chciał je zażywać. Zamiast do klubu, wybrał się z policjantami na najbliższy komisariat, a teraz o jego dalszym losie zadecyduje sąd.

Mimo ciągłych apeli różnych instytucji, w tym Policji, młodzi ludzie nadal sięgają po różnego rodzaju substancje odurzające. Czasem chcą zaimponować rówieśnikom, czasem pociąga ich coś nieznanego i zakazanego. Bardzo często już pierwsze zażycie tego substancji kończy się wizytą na Oddziale Intensywnej Opieki Medycznej. Ponieważ nigdy nie wiadomo, co znajduje się w kupionym od dilera suszu, czy kolorowej tabletce. Tym razem udało się uchronić 17-letniego wrocławianina oraz jego znajomych przed możliwą utratą życia lub zdrowia.

Wywiadowcy patrolujący popularne miejsca turystyczne, zauważyli młodego mężczyznę, który bardzo nerwowo się zachowywał. Rozglądał się na boki, jakby czegoś się bał. Policjanci postanowili sprawdzić, czy młody człowiek nie potrzebuje pomocy.

Okazało się, że przyczyny nerwowego zachowania były zgoła inne. 17-latek prawdopodobnie wzrokiem wyszukiwał patroli policji, ponieważ w kieszeniach schowane miał narkotyki. Z racji tego, że na co dzień policjanci referatu wywiadowczego pełnią służbę bez charakterystycznego granatowego munduru, nie zwrócił uwagi na dwóch z nich, którzy podeszli do niego i spytali, czy przypadkiem nie potrzebuje on pomocy.

Zestresowany wrocławianin, po chwili wydał funkcjonariuszom foliowe opakowania, w których znajdowała się marihuana oraz kilkanaście tabletek ecstasy.

17-latek twierdził, że znalazł je podczas spaceru po mieście. Mimo tego, że ,,nie znał’’ źródła pochodzenia tych substancji, planował zażyć je podczas imprezy, na którą zmierzał. Przez to naraziłby nie tylko siebie, ale prawdopodobnie swoich znajomych na utratę zdrowia, a może nawet życia.

Policjanci zatrzymali młodego mężczyznę i doprowadzili na komisariat, gdzie dokładnie zważono ujawnione substancje. Okazało się, że po ich podziale można byłoby uzyskać ponad 40 porcji handlowych narkotyków.

17-latek po wszelkich czynnościach, został odebrany przez opiekunów prawnych. O jego dalszym losie zadecyduje teraz sąd.

/KMP Wrocław

 

Wasze komentarze

poniedziałek, 3.8.2020 00:00
środa, 29.7.2020 13:18
poniedziałek, 27.7.2020 12:53
Muzeum Techniki
Muzeum Techniki
Wymarzone wesele
Wymarzone wesele