komunikaty.doba.pl
wesele.doba.pl
PKS
PKP
MPK
FORUM

wtorek, 29 września 2020

Michala, Gabriela

16 i 17-latek zostali zatrzymani podczas palenia marihuany

piątek, 29.11.2019 17:15 , komentarze: 0 , odsłony: 1944
kategorie artykułu:

Wrocławscy policjanci z komisariatu na wrocławskim Rakowcu, zatrzymali dwóch nastolatków podejrzanych o posiadanie środków odurzających. Zostali zauważani przez mundurowych w jednym z podwórzy, gdy byli w trakcie palenia marihuany. Funkcjonariusze ujawnili przy nich łącznie kilkanaście porcji handlowych narkotyków. O ich dalszym losie zadecyduje teraz sąd. W myśl ustawy o przeciwdziałaniu narkomanii, za posiadanie środków odurzających, grozi kara do 3 lat pozbawienia wolności.  

W trakcie porannej służby, policjanci Ogniwa ds. Nieletnich i Patologii z komisariatu na wrocławskim Rakowcu, kontrolowali teren miejscowych podwórzy i zauważyli dwóch nastolatków, którzy stali i coś palili. Mundurowi mając podejrzenia, że mogą to być środki odurzające, zainterweniowali niemal natychmiast. Podeszli pośpiesznie bliżej, widząc jak 16-latek pali jakąś substancję ze lufki szklanej i przekazuje ją 17-latkowi. 

Na widok funkcjonariuszy, jeden z nich próbował trzymany w ręku worek strunowy, odrzucić szybko na ziemię.

Podczas rozmowy obaj zachowywali się bardzo nerwowo. Twierdzili też, że nie posiadają przy sobie żadnych środków zabronionych prawem. Rzeczywistość okazała się jednak inna, bo policjanci zabezpieczyli przy nich łącznie kilkanaście porcji narkotyków. Sprawdzenia potwierdziły, że jest to marihuana.

Następnie czynności procesowe i poza procesowe prowadzone wspólnie przez funkcjonariuszy pionu kryminalnego i zajmujących się problematyką nieletnich z Komisariatu Policji Wrocław Rakowiec, pozwoliły na udowodnienie 16-latkowi posiadania oraz udzielania środa odurzającego. Natomiast 17-latkowi udowodniono posiadanie narkotyków. 

O dalszym losie nastolatków zadecyduje teraz sąd. Po wykonaniu niezbędnych czynności, zostali odebrani z komisariatu przez swoich rodziców.

/KMP Wrocław

 

Wasze komentarze

czwartek, 24.9.2020 11:03
poniedziałek, 21.9.2020 10:23
czwartek, 17.9.2020 14:35
czwartek, 17.9.2020 14:09
1
Muzeum Techniki
Muzeum Techniki
Wymarzone wesele
Wymarzone wesele