14 wypadków podczas Wielkanocy. Jeden śmiertelny

wtorek, 7.4.2015 09:56 3575 0

Podczas czterech świątecznych dni (od piątku do poniedziałku) na dolnośląskich drogach doszło do 14 wypadków, w których 24 osoby zostały ranne. To mniejsza liczba zdarzeń niż w innych minionych okresach świątecznych, czy nawet często w ciągu dni roboczych.

Niestety jeden wypadek okazał się śmiertelny. Do zdarzenia doszło 6 kwietnia około godzony 12.00. na drodze krajowej nr 94, w powiecie średzkim. Kierujący samochodem marki Ford Focus stracił panowanie nad pojazdem, wpadł w poślizg, zjechał do rowu i uderzył w drzewo. Zginęła jedna osoba – pasażerka pojazdu. 

Dolnośląscy policjanci zatrzymali 110 osób, które mimo wielokrotnych apeli o trzeźwość, zdecydowały się wsiąść za kierownicę swoich pojazdów po spożyciu alkoholu. 

Okres świąteczny to nie tylko czas wzmożonej pracy policjantów ruchu drogowego. W ciągu czterech minionych dni funkcjonariusze przeprowadzili ponad 4 tys. różnego rodzaju interwencji. W wyniku prowadzonych działań, zatrzymali na gorącym uczynku przestępstwa 237 osób. W ręce policjantów wpadło też 66 poszukiwanych.

Dodaj komentarz

Komentarze (0)