14.02. Walentynki w Kinie Nowe Horyzonty

środa, 7.2.2024 09:38 211 0

Sprzyjający układ gwiazd? Czysty przypadek, a może przeznaczenie? W walentynkowy wieczór Kino Nowe Horyzonty zaprasza na randkę z klasyką i seans „Ich nocy” w reżyserii Franka Capry, w których niespodziewane spotkanie uruchamia miłosną konstelację zdarzeń.
 
Nagrodzone pięcioma Oscarami (w najważniejszych kategoriach: za film, reżyserię, scenariusz i główne role) „Ich noce” Franka Capry mienią się urokiem dawnego Hollywood i mimo 90 lat od premiery nie mają sobie równych w gatunku komedii romantycznych. On i ona z dwóch różnych światów, przypadkowe spotkanie i perypetie pchające bohaterów do siebie – historia jakich wiele? Być może, ale w wydaniu Capry pozostaje ona wzorem do naśladowania. Błyskotliwe dialogi, doskonale rozpisany scenariusz, a przede wszystkim wspaniały aktorski duet w składzie: Clark Gable i Claudette Colbert, który udowadnia, że prawdziwe gwiazdy nigdy nie gasną.
 
Poza klasyczną propozycją, w programie Kina Nowe Horyzonty nie zabraknie również filmowych nowości, które na różne sposoby opowiadają o miłości. Kocha? Nie kocha? Bohaterów „Opadających liści” łączy niepewność i poszukiwanie szczęścia. Czy bratnim duszom uda się spotkać pomimo nieprzychylnego losu? Fiński mistrz Aki Kaurismäki jak nikt inny opowiada tu o życiowych outsiderach i potrzebie bliskości.
 
Melancholia obecna jest także w „Dobrych nieznajomych” Andrew Haigha, który swata ze sobą przeszłość i teraźniejszość, tworząc jedną z najbardziej wzruszających opowieści o miłości tego sezonu (w rolach głównych Andrew Scott i Paul Mescal). O relacjach i pułapkach serca opowiada również „Priscilla” Sofii Coppoli. Reżyserka znana z takich produkcji jak „Między słowami” czy „Przekleństwa niewinności”, w swoim nowym filmie ponownie sięga po gatunek biografii i przygląda się historii Priscilli Presley, która szuka swojego głosu u boku legendarnego króla rock'n'rolla.
 
Kino, puzzle i Ty? It’s a match!
 
Poza filmowymi propozycjami, 14 lutego w godzinach 15:00-21:00 Kino Nowe Horyzonty wspólnie z projektem Puzzlomat zaprasza do przestrzeni kina, w której nikt nie jest samotnym elementem. Solo lub ze znajomymi, widzowie mogą rozsiąść się wygodnie i działać – bo dobrze się układa w miłym towarzystwie! Komiksowe puzzle, gdzie do ostatniej chwili nie wiadomo co będzie na obrazku i tysiąc kawałków – to skomplikowane? Niekoniecznie. Puzzle zostaną podzielone na mniejsze zestawy, dzięki czemu można dołączyć nawet na moment i ułożyć swoją część. Zespół Puzzlomatu zapewni przyjazną atmosferę, bo puzzle to nie tylko krajobrazy, ale przede wszystkim wciągająca zabawa w każdym wieku!
 
 
 

Dodaj komentarz

Komentarze (0)