130 km/h na drodze, na której można jechać maksymalnie 70 km/h

czwartek, 12.5.2022 09:49 152 0

Policjanci z wrocławskiej drogówki kontrolowali w miniony weekend, czy kierowcy, którzy korzystają z wrocławskich ulic, stosują się do obowiązujących na nich ograniczeń prędkości. Na jednej z dróg wylotowych z miasta funkcjonariusze zwrócili uwagę na poruszające się ze znaczną prędkością osobowe audi. W sowich działaniach wykorzystywali ręczny, laserowy miernik prędkości, przy pomocy którego zarejestrowali jego prędkości, potwierdzając swoje przypuszczenia. 42-letni mieszkaniec przygranicznej Lubawki, na odcinku drogi, na którym obowiązuje ograniczenie prędkości do 70 km/h pędził aż 130 km/h. Miłośnik brawurowej jazdy poczuwał się do winy, dlatego też policjanci zakończyli interwencję nałożeniem na niego mandatu w kwocie 1500 zł i zatrzymali obligatoryjnie prawo jazdy.

Mundurowi z Wydziału Ruchu Drogowego wrocławskiej komendy miejskiej pełnili służbę na jednej z dróg wylotowych z miasta. Funkcjonariusze kontrolowali w tym miejscu, czy kierujący stosują się do obowiązujących ograniczeń prędkości.

W pewnej chwili policjanci zauważyli osobowe audi, które już na pierwszy rzut oka poruszało się z prędkością znacznie przekraczającą tę dozwoloną.

Funkcjonariusze dokonali pomiaru prędkości, dynamicznie przemieszczającego się kierującego, a na ekranie ręcznego, laserowego miernika prędkości wyświetlił się wynik wynoszący równo 130 km/h, w miejscu, w którym można jechać maksymalnie 70 km/h.

42-latek poczuwał się do winy, dlatego policjanci zakończyli interwencję w postępowaniu mandatowym nakładając na niego grzywnę w wysokości 1500 zł. Mężczyźnie mundurowi obligatoryjnie zatrzymali na trzy miesiące prawo jazdy.

źródło: KMP we Wrocławiu

Dodaj komentarz

Komentarze (0)