komunikaty.doba.pl
wesele.doba.pl
PKS
PKP
MPK
LOTTO
FORUM

piątek, 17 sierpnia 2018

Zanny, Mirona

17 sierpnia - na tych ulicach policja kontroluje prędkość

dzisiaj, 14 godz temu , komentarze: 1 , odsłony: 2528
kategorie artykułu:

Policjanci w codziennej służbie realizują wiele różnego rodzaju zadań na drogach Wrocławia i powiatu wrocławskiego, mających na celu zapewnienie bezpieczeństwa pieszym, a także użytkownikom jednośladów i pojazdów silnikowych. Działania funkcjonariuszy wpływają też na ilość wypadków i kolizji, których jak wiemy, niejednokrotnie główną przyczyną bywa nadmierna prędkość. Dziś policjantów kontrolujących jak szybko jeżdżą kierowcy i czy robią to zgodnie z przepisami spotkamy m.in. na poniżej wymienionych ulicach.

Pomiary prędkości będą dziś prowadzone na ulicach: Wilczyckiej, Berenta, Krakowskiej, Na Niskich Łąkach, Spiskiej, Powstańców Śląskich, Lutyńskiej, Marszowickiej, Armii Krajowej, Ślężnej, Granicznej, Strzegomskiej, Na Ostatnim Groszu, Mickiewicza, Curie-Skłodowskiej, Opolskiej, Karkonoskiej, Wiśniowej, Sobieskiego, Krzywoustego, oraz na Wschodniej Obwodnicy Wrocławia.

Policjanci Wydziału Ruchu Drogowego z Komendy Miejskiej Policji we Wrocławiu kontrole pomiaru prędkości realizować będą też w takich miejscowościach jak: Borowa, Byków, Radomierzyce, Jeszkowice oraz w Bielanach Wrocławskich.

Na drogach spotkamy też funkcjonariuszy pełniących służbę w radiowozach, które wyposażone są w wideorejestratory. Policjanci w takich właśnie autach działać będą m.in. na drogach krajowych nr 8 i 98 oraz w miejscowościach Borowa, Byków, Długołęka, Mirków i na terenie gminy Mietków.

Mundurowi podczas kontroli sprawdzą także trzeźwość kierowców, stan techniczny pojazdów, obowiązkowe wyposażenie, a także wymagane do kierowania dokumenty.

Działaniami objęci zostaną wszyscy użytkownicy pojazdów, a ich celem nadrzędnym jest zapewnienie bezpieczeństwa pieszym oraz kierowcom. Tego typu kontrole zmierzające też w konsekwencji do ograniczenia ilości wypadków i kolizji, będą cyklicznie realizowane przez policjantów.

/KMP Wrocław

 

Wasze komentarze

Po co informujecie gdzie będą się odbywały pomiary? Jak jeden...
poniedziałek, 18.06.2018 15:01 autor: Gość
poniedziałek, 13.8.2018 11:00
3
części Samsung
Muzeum Techniki
Muzeum Techniki
biura do wynajęcia
Wymarzone wesele
Wymarzone wesele