komunikaty.doba.pl
wesele.doba.pl
PKS
PKP
MPK
LOTTO
FORUM

środa, 19 czerwca 2019

Gerwazego, Protazego

11 innych wymiarów sztuki na Wrocław Tattoo Konwent

czwartek, 23.5.2019 13:09 , komentarze: 0 , odsłony: 290
kategorie artykułu:

Już w nadchodzący weekend na Stadionie Wrocław odbędzie się 8. wrocławska i jednocześnie 29. edycja Tattoo Konwent. W tym roku największy w Polsce cykl festiwali tatuażu odbywa się pod nowym hasłem przewodnim – Inne wymiary sztuki. Impreza promuje bowiem nie tylko tatuaże, ale wiele innych kreatywnych form artystycznej działalności. Jakich? 

 • Tatuaże – Tattoo Konwent jest miejscem spotkania miłośników ozdabiania ciała oraz tatuażystów. Uczestnicy wydarzenia będą mogli przekonać się, że tatuaż to prawdziwa sztuka oglądając konkursowe prace, które prezentowane będą ze sceny, przyglądając się procesowi powstawania obrazów na ciele oraz wzorom, które zdobić będą ciała współuczestniczących w konwencji fanów tatuażu. Imprezę odwiedzi aż 300 tatuatorów z całego kraju. Swoje prace wystawią w 11 kategoriach konkursowych. Specjalnie powołane Jury wybierze najciekawsze obrazy na ciele i nagrodzi ich autorów. Wśród konwentowych atrakcji związanych z tatuażem wymienić można „Dziarkę w ciemno”, w trakcie której, ukryty za kotarą tatuator tworzy na ciele wzór o nieznanej dla tatuowanego tematyce. 
 • Muzyka to nieodłączny element konwencji. Tym razem na scenie koncertowej zagra legenda polskiego punk rocka – Dezerter. Supportować ich będzie streetpunkowy Zbeer. Muzyka jest wszechobecna na festiwalu. Pobrzmiewać będzie także w różnych jego strefach. O oprawę sceny głównej zadba Sayuri, zaś w strefie chill zagrają PZG, Baby Meelo oraz Ronin.
 • Performans to kolejny wymiar sztuki, z którym zetkną się miłośnicy tatuażu. Tym razem organizatorzy postawili na pełne ekspresji występy takie jak alternatywna burleska czy fetish show. Publiczność zabawiać będą artystki z zagranicy, charakteryzujące się oryginalnym imagem. Uczestnicy zobaczą Rebeccę Crow – cosplay Harley Quinn oraz Nikitę Klosewood, która wcieli się w rolę Catwoman, Geishy i Alicji z Krainy Czarów.
 • Multimedia – w tym roku ten obszar sztuki wizualnej wkracza z przytupem na Tattoo Konwent. Uczestnicy wydarzenia będą mieli okazję obejrzeć multimedialny spektakl przedstawiający dzieje tatuażu. Pokaz INK3D porusza także wiele ciekawych kwestii związanych ze sztuką tatuażu. 
 • Sztuka... motoryzacyjna – w strefie Hot Ball staną oldschoolowe pojazdy, rodem z muzeum motoryzacji.
 • Moda to też sztuka! Wśród boksów znaleźć będzie można stanowiska z alternatywną odzieżą i akcesoriami, stworzonymi przez utalentowanych, polskich projektantów. 
 • Sztuka wyrażania siebie – tego uczyć się będą uczestnicy wydarzenia w czasie warsztatów „Expressive Art... z mamą”, organizowanych na Tattoo Konwent z okazji Dnia Matki. 
 • Sztuka tatuowania – będą ją szlifować uczestnicy Otwartego seminarium tatuatorskiego – „Realistyka w wielu odsłonach”, którą poprowadzi Joanna Fąferko z Black Pearl Tattoo.
 • Fotografia odgrywa bardzo ważną rolę dla festiwalu, w którym najważniejsza jest strefa wizualna. W czasie konwencji uczestnicy zobaczą aż 3 wystawy fotograficzne: „Beauty behind the Ink: Kamili Burzymowskiej, „2081” Agi Szuścik oraz „INKED/wydziarani/” Marcina Watemborskiego . Ostatniego z fotografów spotkać będzie można również na konwencji, gdzie sfotografuje uczestników w ramach akcji „Zrób portret u Watemborskiego”. Osoby, które zajmują się fotografią – z pasji lu zawodowo - będą miały okazję pracować z profesjonalną modelką alternatywną Tess Carminą, która pozować będzie w strefie Hot Ball. 
 • Sztuka w klasycznej odsłonie! W przestrzeniach Stadionu Wrocław zawisną piękne obrazy autorstwa Kuby Kujawy z Tattoo.pl oraz pojawią się nietuzinkowe rzeźby Wojciecha Małka. 
 • Kto zaprzeczy, że uwarzenie piwa i upichcenie pysznego posiłku nie jest prawdziwą sztuką? Tattoo Konwent gwarantuje ucztę dla wszystkich zmysłów – także smaku, dlatego jak zawsze na wolnym powietrzu staną foodtracki z pysznym jedzeniem. 
 

Wasze komentarze

wczoraj, 11 godz temu
niedziela, 16.6.2019 15:00
Wymarzone wesele
Wymarzone wesele
Praca na GoWork
Praca na GoWork
Muzeum Techniki
Muzeum Techniki